ZIEMAS UN VASARAS RIEPU UZSTĀDĪŠANA.

Jebkurš automašīnas vadītājs zina, ka dažādām sezonām, svarīga arī automašīnas riepu maiņa. Tādēļ, šoferus var iedalīt divās daļās. Vieni dod priekšroku savām mašīnām uzstādīt vissezonas riepas, tādējādi sezonai mainoties zūd problēma par jaunu riepu meklēšanu vai esošo nomaiņu. Taču, otra grupa izvēlas riepu komplektu mainīt divas reizes gadā. Pats galvenais, kas jāielāgo jebkuram auto šoferim, ir regulāra riepu tehniskā apskate un apkope, lai brauciena laikā nebūtu nepatīkami pārsteigumi. Tik pat būtiska ir arī uzticama servisa apkope, kas riepas ne vien nomainīs un veiks diagnostiku, bet arī konsultēs par piemērotākajiem risinājumiem konkrētai automašīnai un arī braukšanas paradumiem ikdienā.

Ieskaties – https://mmkserviss.lv/riepu-abc/

KĀDA VEIDA AUTO RIEPAS IEGĀDĀTIES?

Izvēloties atbilstošus riepu komplektus savām automašīnām, jāapsver, vai vēlaties riepas mainīt divas reizes gadā, vai visu gadu braukt ar vienām, vissezonas riepām. Daudziem, it sevišķi jaunajiem autovadītājiem mēdz rasties dažādi jautājumi saistībā ar vissezonas riepām un to īpašībām, kā arī opcijām izvēloties maiņas auto riepas – kādas vislabāk izvēlēties, kādu riepu servisu izvēlētiesun tamlīdzīgi. Ziemas un vasaras riepu komplekti atšķiras ne vien pēc to fizikālajām īpašībām, bet arī ķīmisko sastāvu, kas dažādās gaisa temperatūrās nodrošina vislabāko saķeri ar ceļu. Zemas riepām ir radzes, kas palīdz automašīnai ziemas apstākļos drošāk turēties uz ceļa. Ja runājam par vissezonas riepām, tad obligāti jāpiemin, ka šādas riepas nevajadzētu izmantot laikapstākļos, kad gaisa temperatūra ir zem 0 grādiem, kā arī vasarās šādām riepām ātrāk dilst protektora līmenis.

KUR PĀRBAUDĪT RIEPU DISKU STĀVOKLI?
Riepu disku stāvokli ir iespējams pārbaudīt jebkurā auto vai riepu servisā, un to ieteicams veikt regulāri. Diski var būt izdatavoti no dažādiem materiāliem, taču vispopulārākie ir lietie, jeb vieglmetāla diski. Dinamika, stabilitāte uz ceļa un pat automašīnas ekonomija, lielā mērā balstās tieši uz auto disku kvalitāti, tādēļ speciālista padoms nekad nenāks par ļaunu, it sevišķi tad, ja rodas aizdomas par disku bojājumiem. Braucot pa nekvalitatīvu ceļa segumu un grants ceļiem, disku bojājumi nav nekas jauns, tāpēc, ja ikdienā jāšķērso šādi ceļi, disku apkope būs nepieciešama regulāri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *