Hornopiren nacionālais parks

Hornopiren Nacionālais parks

Hornopiren Nacionālais parks tika izveidots 1988. gadā un to pārrauga CONAF. Parks aizņem 48 000 hektārus un tas atrodas Hualaihue un Palena apkaimē. Parkā ietilpst daļa Patagonijas kalnu grēdas, kurā var aplūkot Yates vulkānu, Hornopiren  vulkānu un Negro upes līci.

Apmēram 3000 hektāru parkā aizņem ledāji, veģetācija klāj apmēram 50 % parka. Ainavu diezgan daudz nosaka arī vulkāniskie ieži un ledāji. Tāpat parkā var aplūkot lagūnas un ezerus, kā arī klintis. Vienvārdsakot – parka ainava ir ļoti dažāda. Veģetācijā dominē mūžzaļie koki. Nacionālajā parkā plūst divas brīnišķīgas upes – Blanco un Negro . No ūdeņiem vēl jāpiemin General Pinto Concha ezers, kuram pāri dominē Hornopiren vulkāns , kas ir 1572 metrus augsts.

Pie parka ieejas sākas taka, kas ir 8 kilometrus gara un ved gar Blanco upi, nonākot CONAF postenī.
Atrašanās vieta – 10. ezeru reģions, Palena province, 105 kilometrus no Puerto Montt.
Kā turp nokļūt – no Hornopiren pa ceļu uz austrumiem līdz Chaqueihua savienojumam, no kurienes ceļš ved tālāk uz Negra upes ieleju.

ApkārtnēHornopiren pilsēta , Hornopiren  vulkāns , Negro , Blanca un Salvaje upes, Yates vulkāns, General Pinto Concha ezers, Llanahue karstie avoti.

Aktivitātes – pārgājieni, ekskursijas, makšķerēšana.

Klimats – silts un lietains, ar izteiktiem sausuma un mitruma periodiem gada laikā. Andu kalnu grēdu tuvums reizēm ziemā izraisa sniega vētras. Mitrums ir raksturīgs visam ezeru reģionam.


Translate

Šodien

2019. gada 22. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Trīs no pasaules 10 garākajām upēm iztek Ķīnā, un nākamās trīs – Mongolijā

Pasākumi

Grupas “Remix” jaunā DVD prezentācijas koncerts

Latviešu supergrupa “Remix” 27.augustā ar prezentācijas koncertu Dzintaru koncertzālē atzīmēs jaunā DVD “Uz veselību!” klajā nākšanu.
DVD prezentācijas koncertā Dzintaru...