Mamina karstie avoti

Mamina karstie avoti

Saskaņā ar arheoloģiskajiem pētījumiem, Mamina karstie avoti atrodas senā, jau pirms inkiem veidotā apmetnē valsts ziemeļos. Šī termiskā vieta ir ideāli piemērota visiem dabas draugiem. No netālās Mamina pilsētiņas, kas atrodas augstu virs ielejas, apmeklētāji var aplūkot kalnu panorāmu. Šī tuksnesim līdzīgā ainava patiešām liek aizrauties elpai.

Eksistē leģenda, kas vēsta, par sena inku valdnieka vienīgo meitu, kas redzējusi savādu vīziju tieši virs avotiem. Lai godinātu šo brīnumu, viņas tēvs lika nosaukt ieleju par „ Nina de mis ojos” – Meitene manās acīs, jeb Mamina. Jau pirms inku perioda šeit mājojuši cilvēki. Vietām ir aplūkojamas spāņu kolonizācijas procesa laikā celtās ēkas.
Mamina karstie avoti atrodas 125 kilometrus uz austrumiem no Iquique , 2700 metrus virs jūras līmeņa un 73 km no Pozo Al Monte pilsētas (2700 m). Lai nokļūtu tur, no pilsētas ir jādodas pa grants ceļu, kas vietām ir bruģēts.
Šajā apgabalā zemkopība joprojām tiek veikta ar tradicionālajām Andu metodēm, izveidojot tādas kā terases, kurās audzē dārzeņus un augļus. Reģiona iedzīvotāji pārsvarā ir Aymaras un Quechua tautu pēcteči, kas joprojām ļoti strikti ievēro savas senās paražas.

Mamina ūdeņi tiek dēvēti par hipertoniskiem, jo tie satur dažādus minerālus, sulfātus, sodu, hloru, silīciju, turklāt tiem piemīt radioaktīvas īpašības. To temperatūra svārstās no 45 līdz 57 grādiem pēc Celsija. Šos avotus sevišķi iesaka elpošanas ceļu, nervu un ādas slimību gadījumos, kā arī reimatisma, noguruma, stresa, sēžas nervu iekaisuma, kā arī neuroloģisko slimību ārstēšanā. Tāpat šeit ir iespēja doties dubļu pirtī.

Ja esat šeit ieradušies paši ar savu transportu, varat doties ekskursijās avotu apkārtnē – apmeklēt seno salpetra rafinēšanas fabriku Santa Laura, Pozo al Monte pilsētu, kā arī Dupliza aizu. Tāpat varat nodoties kalnu pārgājieniem un fotografēšanai.

Kā turp nokļūt – no Iquique pilsētas uz austrumiem līdz Pozo al Norte, no kurienes jādodas pa ceļu 73 kilometri tieši līdz avotiem.

Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vienīgā cilvēka radītā būve, kas ir redzama no kosmosa, ir Lielais Ķīnas Mūris

Pasākumi

NANA koncerts "Fashion" klubā

26. aprīlī klubā "Fashion" viesojās populārākais euro rap dziedātājs "NANA".
Kamēr jaunais albums vēl iznāks tikai šovasar, pateicoties koncertaģentūrai "Top...