Vispārīga informācija

Kalni
Himalaju kalni ir 2400 km gari un aptuveni 240 līdz 320 km plati
• Kanchenjunga (8534 m)
• Aravalli grēda (Rajasthan)
• Abu kalns (1219 m)
• Austrumu kalnu pārejas (augstums 610m v.j.l.)
• Rietumu kalnu pārejas (augstums 915- 1220m, daži kalni aptuvieni 2440m)

Upes
• Ganga 2.510 km
• Brahmaputra 2.900 km

Meži
• 770.100 km² platībā, kas sastāda aptuveni 23,4% no valsts teritorijas.

Tuksneši
• 200.000 km² - aptuveni 1/3 aramzemes

Flora
• 45.000 dažādas sugas

Aizsargājamās teritorijas
• 80 nacionālie parki
• 441 dabas rezervāti
• aptuveni 23 tīģerrezervāti (Tīģeru aizsardzībai)
• aptuveni 40.000 tīģeru uz 19-to gadsimtu
• aptuveni 2.000 70-tajos
• šobrīd aptuveni 6.000
• sastāda aptuveni 60 % no pasaules tīģerpopulācijas

Fauna
• 65.000 dažādas sugas:
• Zivis: 2.500
• Abinieki: 150
• Rāpuļi: 350
• Putni: 2.100
• Zīdītāji: 350
• Īpašie dzīvnieki: tīģeri, Āzijas lauvas, ziloņi, četras ragainās antilopes (Choushinha), vienraga degunradzis, trīs dažādu sugu leopardi (sniega leopards), melnais un brūnais lācis, jaki, tapīri, muskusbrieži, Indijas savvaļas ēzeļi, Indijas bizoņi (Gauri), Indijas bifeļi (Nigaili), krokodili.

Klimats un laikapstākļi: Karsts tropu klimats ar pārmaiņām katrā reģionā. Aukstāks ir no novembra mēneša līdz marta vidum, ar vēsiem rītiem un vakariem, un sausumu saulainās dienās. Īpaši karsts ar sausumu un nepatīkamiem putekļiem ir laikā no aprīļa līdz jūnijam. Lietus periods Indijā ir laikā no jūnija līdz septembrim.

Himalaju rietumi: Srinagar kalnā vislabāk kāpt no marta līdz oktobrim. No jūlija līdz augustam kāpšana varētu nebūt patīkama – auksts un mitrs ziemas laikā. Gulmarg un Manali kalni laikā no decembra līdz martam atrodas zem vairāku pēdu biezas sniega kārtas un temperatūra Ladakh var būt nepierasti zema. Taču Leh ceļš ir atvērts no jūnija līdz oktobrimm.

Ziemeļu apgabali: Klimata izmaiņas ļoti mainīgas, ļoti karsts klimats no aprīļa līdz jūnija vidum un līdz aukstām sala naktīm ziemas sezonā, no novembra līdz februārim. Vasaras karstie musonu vēji Indijas teritorijā valda laikā no jūnija līdz septembrim.

Centrālā Indijas daļa: Madhya Pradesh štatā laikapstākļi ir ļoti karsti.
Musonu vēji ir īpaši spēcīgi laikā no jūlija līdz septembrim. Temperatūra nedaudz krītas ziemas laikā.

Indijas rietumi: Šeit visjaukākais klimats ir no novembra līdz februārim kaut arī vakari var būt vēsi, vasaras iespējamas ļoti karstas ar musonu lietus gāzēm laikā no jūnija vidus līdz septembra vidum.

Dienvidrietumi: Visjaukākais klimats šajā apvidū ir no novembra līdz martam. Musonu lietus līst laikā no aprīļa līdz jūlijam. Vasaras temperatūra ir tikpat augsta kā ziemeļindijā, taču gaisa mitrums ir ļoti augsts. Piekrastēs vēsi vēji.

Dzeramais ūdens: Ūdens pudelēs ir pieejams un parasti tiek piedāvāts viesnīcu istabās. Cilvēkiem ar īpašu gremošanas sistēmu ieteicams lietot pudelēs pilītu minerālūdeni, kas ir pieejams visu laiku.

Iespējas: Iesaka līdzi paņemt specifiskas zāles. Taču lielpilsētās ir visai plašas iespējas apmeklēt privātos ārstus un speciālistus.

Valoda: Oficiālā valoda ir Hindu valoda Devanagri rasktībā. Katram reģionam ir dota iespēja pašiem izvēlēties savu reģionālo valodu iekšējai administrācijai un izglītībai, tādējādi Indijā pastāv 18 oficiālās sarunvalodas. Arī angļu valoda ir plaši izplatīta sarunvalodā Indijas reģionos.

Dzeramnauda: Dzeramnaudu parasti dod oficiantiem, šveicariem, gidiem un šoferiem. Dzeramnauda nav iekļauta rēķinā.

Gidi: Visos lielākajos tūrisma centros ir pieejami angļu valodā runājoši gidi. Indijas tūrisma ofisu vadība, pēc tūristu pieprasījuma, var sazināties ar servisu, kas piedāvā gidus. Dažās pilsētās ir pieejami franciski, itāliski, spāniski, vāciski, krieviski un japāniski runājoši gidi. Lūgums sazināties ar Indijas tūrisma ofisu vadību, jo nelicenzētie gidi netiek ielaisti aizsargājamo pieminekļu teritorijās un tādējādi tūristiem nākas meklēt citus gidus ar identifikācijas kartēm, kas izdotas un apstiprinātas Indijas Tūrisma departamentā.

Uzņēmumu darbības laiki: Tie var mainīties katrā reģionā atsevišški. Visas starptautiskās viesnīcas piedāvā 24 h valūtas maiņas iespējas.

Bankas: No 10.00 līdz 14.00 (no pirm. līdz piektd..), un no 10.00 līdz 12.00 (sestd.).

Pasts: No 10.00 līdz 17.00 (pirmd.-piektd.) un sestdienu rītos. Lielajās pilsētās parasti strādā ilgāk.

Veikali: No 09.30 līdz 18.00 (pirmd.-sestd.).

Laika josla: GTM + 5 ½ h

Elektrība: Vairums visā valstī izmanto 220 V lielu spriegumu, 50 Hz.

Fotografēšana:
• Lai fotografējot varētu lietot trijkājus un mākslīgās gaismas, ir nepieciešamas speciālas atļaujas no Indijas arheoliģiskās pārstāvniecības un New Delhi.
• Fotografēšana brīvdabas rezervātos ir atļauta par samaksu. Taču cilšu teritorijās un mītnēs tā ir aizliegta.

Komunikācijas
• Fax/Telegrammas: Nozīmīgākajās un lielākajās pilsētās – 24 h serviss lielajās viesnīcās.
• Telefons: Tiešais telekomunikāciju savienojums ar daudzām ārvalstīm. Iekšzemes sarunas attīstītas gandrīz starp visām pilsētām un ciematiem. Starptautiskais Indijas tālsarunu kods +91.

Nauda:
Valūta: Rūpija = 100 paisi.
Monētu vienības: 10, 25 un 50 paisu monētas. Un 1,2 un 5 rūpiju vienības.
Rūpiju banknošu vienības: 1,2,5,10,20,50,100 un 500.

Ieteikumi valūtas maiņai: Ārzemju valūta. Indijā nav naudas ierobežojumu ārzemju valūtai vai ceļojumu čekiem, ko tūrists drīkstētu ievest valstī, tā jānorāda deklarācijas formā iebraucot valstī. Skaidru naudu, banknotes un ceļojuma čekus līdz 2.500 USD deklarācijā nav jāuzrāda. Ikvienu naudas summu čekus, vai skaidru naudu, ko vēlas pārvērst Indijas naudas vienībās, ir jāmaina tikai licenzētos maiņas punktos.

Tūristi tiek brīdināti nemainīt naudu nelicenzētos maiņas punktos, tādējādi izvairoties no neizdevīgiem naudas maiņas kursiem un nelegālām banknotēm.

Visā Indijā lielpilsētās un lidostās naudas maiņas punkti strādā 24 h diennaktī.

Pirkumu ierobežojumi: Visi ārzemnieku personīgie iepirkumi Indijā ir bez pievienotās vērtības nodeva. Šeit tiek iekļautas dārglietas līdz 600 rūpiju vērtībai, 200 cigatetes, 50 cigāri un 0.95 l alkoholiskie dzērieni. Profesionālie mākslas darbi un gleznas kam ir augsta vērtība, var tikt iegādāti ar tūrista dotu apliecinājumu, ka izstrādājums tiks eksportēts.

Lidostas nodokļi: Lidojot no Indijas uz jebkuru citu ārvalsti ir jāmaksā lidostas nodoklis 300 rūpiju apmērā. Taču ja lido no Indijas uz Afganistānu, Butānu, Nepālu, Pakistānu, Šrilanku vai Maldivu salām, ir jāmaksā nodoklis 150 rūpijas.

Nacionālās svētku dienas: Indijā ik gadu notiek daudz dažādu festivālu un pasākumu, taču tikai dažas no tām tiek atzītas par brīvdienām.
Svētku dienas ir sekojošas:
26.janvāris – Jan republikas diena;
15.augusts – Neatkarības diena;
2.oktobris – Mahatma Gandhi dzimšanas diena.
Nākamo brīvdienu datumi ir festivālu datumi, par kuriem aicina interesēties Indijas tūrisma ofisos.

Pases un vīzas: Visiem ārvalstu ieceļotājiem nepieciešamas vīzas lai iekļūtu Indijā. Nepieciešamās vīzas un interesējošos jautājumus izsniedz Indijas vēstniecībās.

Informācija klinšu un kalnu kāpēju ekspedīcijām Indijā
• Tūrēm, kas paredzēta kāpšanai virs 6000 m v.j.l. augstos kalnos, vīzu izsniedz tikai pēc Indijas kalnos kāpēju federācijas atļaujas.
• Tūrēm, kas paredzētas kāpšanai kalnos līdz 6000 m v.j.l, vīzās nepieciešams norādīt ceļojuma maršrutu un uzturēšanās ilgumu. Kā arī jānorāda apmeklējamo vietu augstums v.j.l., karti ar atzīmētiem apskates un apmeklējumu punktiem. Šie dati nepieciešami, lai nodrošinātos pret likumu pārkāpumiem, kas izsniegti saskaņā ar Indijas kalnākāpēju federāciju.

Veselība

Dzeltenais drudzis: Ikviens cilvēks (ieskaitot bērus), kas ierodas valstī pa gaisu vai pa jūru bez veselības sertifikāta, tiek aizturēts un ievietots 6 dienu izolatorā, ja ieradies 6 dienu laikā no inficēta apgabala.

Malārija: inficēšanās risks pastāv visu cauru gadu visā valsts teritorijā izņemot Himachal Pradesh, Jammu un Kashmir un Sikkim reģionus. Nav nepieciešams veselības sertifikāts, taču rekomendē palietot pretmalārijas zāļu kursu.

Aizsargājamās un lieguma teritorijas

Valstī noteiktām teritorijām, lai tās varētu apmeklēt, ir nepieciešamas īpašas atļaujas.

Ārzemju tūristiem ir iespēja apmeklēt Nagaland: Lai veicinātu tūrisma attīstību Ziemeļaustrumu reģionos, Indijas valdība nolēma atļaut ārzemju viesiem apmeklēt Nagaland. Līdz šim Nagaland reģions bija norobežota teritorija.

Taču Indijas valdība nolēma atļaut ārzemju viesiem apmeklēt tādus teritoriju liegumus kā Dimapur, Kohima, Mokokchong un Wokha ar noteikumu, ka uzturēties drīkst neilgāk kā 10 dienas šajos reģionos un grupās sākot no 4 cilvēkiem. Grupu iedalījums neattiecas uz precētiem pāriem.

Atļaujas izsniedz saskaņā ar sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Ārlietu ministriju, kā arī Lok Nayak Bhavan, Khan un New Delhi 110 003 apgabaliem.

Arunachal Pradesh un Mizoram: Šīs Apvienotās teritorijas nolēma paturēt lieguma zonā, kuras ārzemju viesiem bez īpašām atļaujām ir aizliegts apmeklēt.

Atļaujas izsniedz saskaņā ar sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Ārlietu ministriju, kā arī Lok Nayak Bhavan, Khan un New Delhi 110 003 apgabaliem, vismaz 4 nedēļas pirms vizītes datuma.

Noteiktas Sikkim teritorijas kā Gangtok, Rumtek, Phodang un Zongri Rietumu Sikkim un Pamayangtse ir izslēgtas no iekšējās lieguma onas, taču tās tiek uzskatītas par lieguma zonām. Individuālajiem tūristiem ir atļauts apmeklēt Gangtok, Rumtek un Phodang teritorijas. Ir atļauts apmeklēt arī Zongri un Pamayangtse teritorijas. Uz vietas pieļaujamais apmešanās ilgums parasti sasniedz 7 – 15 dienas.
Atļaujas var iegūt Indijas ārvalstu vēstniecībās, visos imigrācijas birojos, kas atrodas Mumbai, Calcutta, Chennai un New Delhi lidostās.

Manipur: Manipur arī ir atvērta ārzemju tūristiem; atļaujas var iegūt visās ārvalstu vēstniecībās, iekšzemes pilnvarotās organizācijās, Manipur un Imphal. Uzturēšanās ilgums var būt no 3 – 5 dienām. Atļaujas vairs neizsniedz uz Darjeeling, Assam, Meghalaya un Tripura reģioniem.

Andaman un Nicobar salas: Individuāli ārzemju viesi var apmeklēt Port Blair municipālās teritorijas, Havelock salu, Longa salu, Neila salu Mayabunder, Diglipur, Rangat apgabalus, kur atļautas nakts apstāšanās, kā arī Jolly Buoy, South Cinque, Red Skin, Harriet kalnu, Madhuban teritorijas, kur, savukārt, atļautas vizītes tikai dienas laikā. Nepieciešamas īpašās atļaujas.

Lakshadweep salas: Tikai Bangaam un Subeli salas ir atvērtas ārzemju tūristiem. Atļaujas var pasūtīt un saņemt Lakshadweep administrācijā, Welingtona salā, Ostas ielā, kā arī Kochi – 3.

Manipur Loktak ezers, Imphal, Moirang, Keibul briežu rezervāts un Waithe ezers.

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Aukstākā vieta Zemes zemākajos atmosfēras slāņos parasti nav virs ziemeļu vai dienvidu poliem, kā varētu šķist, bet gan virs ekvatora. Tropopauze – robeža starp diviem zemākajiem atmosfēras slāņiem – atrodas vidēji tikai aptuveni 9 km augstumā virs abiem poliem un 18 km augstumā virs ekvatora. Gaisa temperatūras tropopauzes augšā pastāvīgi noslīd līdz ļoti zemām temperatūrām. Virs ekvatora temperatūras regulāri noslīd līdz mīnus 80 grādu atzīmei pēc Celsija skalas, savukārt virs poliem – tikai retu reizi līdz mīnus 55 grādiem pēc Celsija

Pasākumi

The Killers izdod jaunu albumu

Grupa “The Killers” izdevusi savu trešo studijas albumu “Day & Age”, kas no šīs nedēļas pieejams arī Latvijā....