Serek nacionālais parks

Daba – Sarek Nacionālais parks 

Tas ir lielākais Eiropas Nacionālais parks, kam līdzīga nav citur pasaulē.

Šeit var atrast Sami kultūras iezīmes, kā arī redzēt unikālus augus un dzīvniekus. Dzīvnieku vidū šeit mīt lāči, lūši, āmrijas un Sarek aļņi. Sarek takas varbūt nav gluži iesācējiem, bet vairāk priekš tiem, kam patīk īsta savvaļas daba.
Sarek Nacionālais parks dibināts 1909. gadā un tas aizņem plašu apgabalu pie Norvēģijas robežas rietumu Lapland. Kopā ar blakus esošajiem Stora Sjofallet un Padjelanta Nacionālajiem parkiem, Sarek ir lielākais nacionālais parks Eiropā, aizņemot apmēram 5200 kvadrātkilometru lielu teritoriju.

Sarek ir kalnu reģions ar krasiem kalnu masīviem un šaurām ielejām, ledājiem un plūstošām straumēm. Šeit ir vismaz 200 kalnu, kas sasniedz 1800 metru augstumu, kā arī ap 100 ledāju.

Sarek „ artērija” ir slavenā un skaistā Rapadalen ar Rapaatno upi, kas ūdeni sev iegūst no apmēram 30 ledājiem. Sarek ainava ir dažāda, no plašiem skatiem un līdzenumiem, līdz purviem un kalniem, kā arī lapu koku mežiem un asām smailēm.

Lieliskās ielejas kalpo par mājvietām daudziem dzīvniekiem, arī lielajam Sarek alnim un plēsoņām – lācim, āmrijai un lūsim. Sarek ir mājas arī Sami kultūras paliekām, kas gadsimtiem ilgi kopa ziemeļbriežus. Šodien kopā ar 4 nacionāliem parkiem Sarek veido zemi, ko sauc par Laponia, kuru kā savu atzīst Sami kultūra.

Laponia iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā dēļ savas lieliskās dabas, kā arī Sami kultūras iezīmēm šeit. Parks nelepojas ar labiem ceļiem, tiltiem un kalnu kabīnēm, tāpēc to neiesaka nepieredzējušiem gājējiem. Šeit noteikti jābūt ar pieredzi, turklāt arī labu inventāru. Sasniegt Sarek var caur Kvikkjokk no ziemeļiem, kā arī Saltoluokta no dienvidiem, arī ar laivu no Ritsem.

Translate

Šodien

2018. gada 20. maijā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Senajā Grieķijā sviežot ābolu meitenei bija tradicionāla bildināšana. Ja meitene noķēra ābolu, tas nozīmēja „jā”

Pasākumi

Onyx Records uzsāk darbu ar vairākiem talantīgiem Latvijas māksliniekiem

Onyx Records ir neatkarīga tiešsaistes mūzikas kompānija, kuras mērķis ir veicināt Latvijas mākslinieku un Latvijas mūzikas industrijas attīstību. Tieši tādēļ, pagājušajā gadā tapa...