Ceļošana Francijā

Parīzē, ar vēsturi, kas sniedzas divus tūkstošus gadus atpakaļ, ir tik daudz vietu, ko apskatīt, ka tas varētu paņemt veselu dzīvi. Taču daži piedzīvojumi – dziļās zilās Provençal debesis, siera alas aromāts Roquefort, svaigās Britānijas krasta brāzmas – liks Jums atstāt Parīzes burvību, lai dotos iepazīt Franciju.

Kad ceļojat ārpus Parīzes, varat izvēlēties dažādus transporta veidus.

Pārgājienu tūrisms

Pastaigas ļauj izbaudīt dabas skaistumu un Francijas cilvēkus tempā, kad nekas netiek palaists garām. Ir pieejami dažādi maršruti, kas ir grupēti pēc garuma. Garākās takas tiek klasificētas kā Sentier de Grande Randonnée (GR). Vidēja garuma takas saucas Sentier GR de Pays ,bet vietējās takas saucas Sentier de Petite Randonnée (PR).

Riteņbraukšana

Franči vienmēr ir mīlējuši velosipēdus, kopš to izgudrošanas brīža. Iespējams tieši tāpēc lielākās riteņbraukšanas sacensības notiek tieši šeit – katru jūliju trīs nedēļu garumā notiek Tour de France, kas vijas caur Francijas pilsētām un laukiem, aizraujot iedzīvotāju sirdis.

Lielākajā daļā vilciena staciju Francijā SNCF iznomā velosipēdus par pieņemamām cenām. Velosipēdu maršrutu kartes velotūrismam pa ceļiem un neceļiem ir pieejamas IGN (Francijas nacionālajā ģeogrāfijas institūtā).

 Atpūta lēnā laivā

Mazāk kā gadsimtu atpakaļ Francijas kanālu un kuģojamo upju tīkls sastādīja 12000 km un piesaistīja vispasaules apbrīnu. Tagad ar biznesu, kas prasa lielāku ātrumu un modernākus transporta veidus, ūdensceļi ir kļuvuši par atpūtas tūrisma darbības lauku.

Francijas ūdensceļi atklāj pārsteidzošus skatus, tai skaitā Canal du Midi , kas ir iekļauts UNICEF Pasaules mantojuma sarakstā, Briare   tilta kanāls un Arzwiller slīpā plakne. Daudzi uzņēmumi atpūtniekiem piedāvā peldošas mājas un baržas. Pat tie, kam nav laivošanas prasmes var vadīt lēnīga kruīza gaitu pa trīs līniju kanālu.

 Braukšana ar vilcienu

Vilcieni ir praktisks, punktuāls un komfortabls ceļošanas veids Francijā. Vilcienu tīklu perē SNCF, kas nodrošina starppilsētu savienojumus pa ekspreša vilceinu un TGV ātrgaitas vilcienu tīklu.

 Lidošana 

Ja svarīga ir ātra nonākšana gala mērķī, atbilde ir lidošana. Tipisks iekšzemes lidojums Francijā ilgst vidēji vienu stundu. Lidostas parasti atrodas ārpus pilsētām, taču piedāvā efektīvu autobusu satiksmi uz pilsētu centriem par aptuveni 7-8EUR. Iekšzemes gaisa servisu sniedz Air France.

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visīsākā nacionālā himna ir Japānai, kurai ir tikai 4 rindiņas. Garākā ir Grieķijas nacionālā himna, kurai ir 158 panti

Pasākumi

Atbalsti Valmieras jaunos talantus! Ziedo Valmieras Mūzikas skolas kosmētiskajam remontam!

JCI Latvia organizē starptautisku labdarības projektu „Atbalsts Valmieras Mūzikas skolai” ar mērķi – veidot harmonisku un skaistu mācību vidi. Projekta pirmās daļas rezultātā...