Kaira

Kaira un Ēģipte

Ēģiptes galvaspilsētā Kairā dzīvo vairāk nekā 16 miljoni iedzīvotāju. Tā ir viena no Āfrikas lielākajām pilsētām. Šī pretstatu pilsētā apbur ar savu nevīstošo šarmu. „Senais” un „modernais” šeit eksistē pārsteidzošā harmonijā un cilvēku draudzīgums un viesmīlība ļauj justies pavisam brīvi. Mūsdienās Kaira ir pārpildīta metropole, ko pārrauga Gizas piramīdas un noslēpumainā Sfinksa. Šī vieta, ko tagad sauc par Kairu, ir bijusi galvenā pilsēta jau kopš faraonu laikiem un katra tās vieta glabā daudz informācijas par tās vēsturi un kultūru.

Gizas piramīdas
Vienīgais no Senās pasaules 7 brīnumiem, kas vēl saglabājies. Lielākā un vecākā no piramīdām ir Heopsa ( Khufu) piramīda. Zināma arī kā Lielā piramīda, tā būvēta apmēram 2589. – 2566. gadā pirms Kristus. 1982. gadā Lielās piramīdas dienvidu pusē tika atklātas 5 apraktas laivas, kā arī Muzeju, kurš ietver vienu no tām.

Sfinksa
Cildināta dzejā, kronēta leģendās, Sfinksa joprojām ir spēka, gudrības un mistikas simbols jau daudzus gadsimtus. Vairākas reizes gandrīz tuksneša mainīgo smilšu dēļ aprakta, šobrīd Sfinksa stāv visā tās godībā un ir apskatāma pilnībā. Tai ir lauvas ķermenis un valdnieka galva; Sfinksa atrodas pie Khafre piramīdas.

Salah el Din citadele
Kairas vecpilsēta piedāvā daudzus Islāma arhitektūras paraugus un monumentus, ieskaitot brīnišķīgo Muhameda Ali mošeju un seno citadeli – īpatnēju viduslaiku cietoksni, kas uzbūvēts kalnā virs pilsētas. To uzbūvēja Salah El – Din 1176. gadā lai aizsargātu pilsētu no krustnešiem.

Khan el Khalili tirgus
Kaira piedāvā vairākas iepirkšanās iespējas un Khan el Khalili tirgus ir viena no tām. Sākumā šeit atradās ūdens ņemšanas vieta ceļojošām karavānām 14. gadsimtā, bet šodien tas ir ieguvis lielus apmērus. Šis šauro ieliņu labirints ir pilns ar mazām darbnīciņām un tirgotavām ( dažiem no tiem ir pat 100 gadus veci), kas tirgo visa veida koka izstrādājumus, stikla izstrādājumus, ādas izstrādājumus, pat smaržas, tekstilpreces un dažādus senus priekšmetus.

Abu Sir piramīdas
Abu Sir piramīdas ( netālu no Sakkara), sastāvēja no 14 piramīdām, kas celtas piektās dinastijas laikā. Tikai 4 ir saglabājušās pilnībā. Viena no tām ir Neferefre , kas nav pabeigta un atrodas ļoti sliktā stāvoklī. Neferikare, kas arī nav pabeigta, ir šīs grupas augstākā piramīda.

Heopsa piramīda
Karalis Khufu, kas pazīstams arī pēc grieķiskā nosaukuma – Heopss, bija galvenais Gizas piramīdu cēlājs. Viņš valdīja no 2551. gada līdz 2528. gadam pirms Kristus un viņa vecāki bija karalis Sneferu un karaliene Hetpeheres. Piramīda tika uzcelta 2589. – 2566. gadā pirms Kristus un sastāv no 2 300 000 kaļķakmens un granīta bluķiem.

Memfisa
Memfisa tika uzcelta apmēram 3100 gadā pirms Kristus un tā ir leģendārā valdnieka Menes pilsēta, kurš apvienoja abas Ēģiptes. 3. dinastijas laikā celtniecība Sakkara noveda pie Memfisas paplašināšanas. Vēlāk Memfisa tika izmantota kā akmeņlauztuvju pilsētā, tomēr šī pilsēta – kapsēta joprojām palika tāda.

Ēģiptes muzejs
Tas atrodas Tahrir skvērā Kairā. Būvēts 1897. gadā, tas ietver sevī 107 zāles, kurās atrodas Lielās faraonu statujas un Pirmā stāva sarkofāgi, Tutankhamen dārgumi un pirms dinastiju laika un Vecās karaļvalsts monumenti.

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kad 1884.gadā tika uzbūvēts Eifeļa tornis, Parīzes iedzīvotāji to uzskatīja par „traģisku apgaismes stabu”, un praktiski visi to ienīda

Pasākumi

Izdots Ellas albums “Welcome To The Club”

28. aprīlī kompānijas “Mikrofona ieraksti” apgādā izdots dziedātājas Ellas otrais ierakstu albums “Welcome To The Club”.
Tajā iekļautas pavisam 10 jaunas un modernas deju mūzikas...