Edfu-Esna-Kurgha

Edfu – Esna – Hurgha

Edfu ir slavena ar savu Horus  empli, kurš ir vislabāk saglabājies senais templis Ēģiptē un otrs lielākais aiz Karnak  tempļa.
Esna atrodas Khnum templis, kas sastāv no 24 grandiozām kolonām ( 6*4) un ir apmēram 40 pēdas augsts.
Hurghada ir izaugusi par starptautisku ūdenssporta centru un par vienu no galvenajiem tūristu objektiem Sarkanās jūras krastā.

Hurghada
Laivas ar stikla dibeniem ļauj tūristiem apskatīt zemūdens pasauli . Ja ir vēlme apgūt vēl ko nebijušu, ir iespēja izmantot nirt ar akvalangu . Vindsērfings, peldēšana, burāšana un zemūdens makšķerēšana ir tikai dažas no šeit piedāvātajām izklaides iespējām.
Nepiesārņotas pludmales , skaisti koraļļu rifi , silts ūdens, unikāla zemūdens flora un fauna un eksotiskā ūdens dzīve padara šo vietu par vienu no pasaules apmeklētākajiem kūrortiem. Šeit atrodas daudz atpūtas vietu, kas nodrošina pilnu servisu. Kopā ir aktīvu un jautru naktsdzīvi, šis pludmales kūrorts piedāvā izklaidi ikvienam ceļotājam.

Edfu
Templis tika uzcelts 6 ptolemaju valdnieku laikā tajā vietā, kur notika cīņa starp Horus un Seth. Horus bija dievs ar piekūna galvu. Galvenā ēka iekļauj sevī Grandiozo zāli. Tajā atrodas vairāki ciļņi, kas vairākumā atrodas pirmā balsta iekšpusē.
Pirmās zāles fasāde sastāv no attēliem, kas godina Horus un Hathor, un šeit ir arī nevainojams 10 pēdas augsts Horus koloss. Otrpus Grandiozajai zālei atrodas vēl viena mazāka, kas ved uz aku, ko sauc par Nīlas kambari, kur priesteri smēla tīru svēto ūdeni. Aiz šīs otrās zāles atrodas vēl viena zāle, kurai seko vestibils un visbeidzot svētnīca.

Esna
Khnum templis ( būvēts 2. gadsimtā pirms mūsu ēras). Khnum bija dievs ar auna galvu, kas radīja cilvēkus uz savas podnieka virpas ( tāpēc viņu sauc arī par podnieku aizbildni). Tempļa paliekas sastāv no 24 lielām kolonām (6*4) un ir apmēram 40 pēdas augstas, ar kompleksiem kapiteļiem ( nav 2 līdzīgu). Kapiteļi attēlo dateles, vīnogu ķekarus, vilnu un citas lietas, kas tika transportētas caur šo reģionu.
Hoteļa laiva ziemeļu ceļojuma laikā iet caur 2 slūžām. Mazākās ir domātas, lai liktu pagaidīt, kamēr citas laivas iziet caur lielākajām. Kamēr laiva gaida, tirgotāji ar daudz mazākām laiviņām ierodas, lai pārdotu savus galdautus. Ar apbrīnojamu veiklību viņi met galdautus ( somās) pasažieriem, kas atrodas uz kuģa un tad vienojas ar tiem par cenu.

 

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Gandrīz visās pasaules valodās vārds „māte” sākas ar skaņu „m”. Tomēr ir izņēmumi urālu valodas grupā

Pasākumi

Ielu Futbola turnīrus atklāj Latvijas mūziķi

Šī gada 23.maijā izklaides un atpūtas centrā Riga Plaza norisinājās Futbola turnīru atklāšana. Tas ir sociāls projekts, kura mērķis ir veselīga dzīves veida veicināšana, kā arī...