Aswan

Aswan

Aswan ir skaista pilsēta, kas atrodas Augšēģiptē. Reiz tā kalpoja par vārtiem uz Āfriku un bija nozīmīgs senatnes tirdzniecības centrs. Šodien pilsēta lepojas ar dabisku, skaistu ainavu un apmeklēšanas vērtiem objektiem. Aswan ir pietiekami maza, lai to apstaigātu kājām un tās Nīlas apkārtne ir vienkārši burvīga. Dzīves miers šeit ir lēns un nomierinošs.
Pa plašo Corniche var staigāt dienām, aplūkojot burulaivas, kas aizskar debesis ar saviem garajiem mastiem; var arī vienkārši sēdēt peldošajos restorānos, klausoties nūbiešu mūziku un ēdot tikko noķertu zivi.

Philae templis
Philae tempļu komplekss reiz atradās uz Philae salas, tomēr tam draudēja applūšana, kad tika uzbūvēts Lielas aizsprosts. Ar starptautisku palīdzību tempļi tika pārvietoti un rekonstruēti Agilka salā, kur to var apskatīt šodien. Šis skaistais tempļu komplekss tika uzcelts 3. gadsimtā pirms mūsu ēras un galvenais tā templis tika veltīts dievietei Isis.

Aswan Lielais aizsprosts
Visā pasaulē slavenais Aswan aizsprosts ir tehnikas brīnums, kas celts 60.-tajos gados. Aizsprosts ir 11 811 pēdas garš, 3215 pēdas plats un 364 pēdas augsts. Tas nodrošina ar ūdeni un elektroenerģiju visu Ēģipti. Pateicoties tā uzbūvēšanai, lauksaimniecībā izmantojamo zemju platība palielinājās par 30 %. Tā spēja ražot enerģiju ļāva to darīt Ēģiptei divreiz lielākā apjomā nekā līdz tam.

Skaņas un gaismas izrāde Aswan
Skaņas un gaismas izrādes Philae templī tika aizsāktas 1985. gadā. Skatītāji vispirms dodas kruīzā pa Nīlu un tiek iepazīstināti ar tempļa glābšanas un restaurācijas darbu gaitu. Izrāde atspoguļo Aswan vēsturi, Nūbijas varenību un Nīlas noslēpumainību. Izrāde notiek angļu, franču, spāņu, vācu, arābu un itāļu valodās.

Agha Khan mauzolejs
Šis rozā granīta mauzolejs Aswan tika būvēts Ismailis garīgajam līderim, šiītam 1950. gadā. Aga Khan izglītojās Eiropā un sekoja sava tēva pēdās 1885. gadā kļūstot par 48 imamu. Viņa dēls savukārt sekoja Aga Khan pēc viņa nāves 1957. gadā, tāpat arī viņa mazdēls Karim, Aga Khan VI. Šīs sektas locekļi uzskata sevi par tiešajiem Fatimids garīgajiem sekotājiem.

Akmeņlauztuves
Granīta akmeņlauztuves nodrošināja lielu daudzumu granīta senajiem tempļiem un kolosiem. Nepabeigtais obelisks( 42 metrus augsts) atrodas Ziemeļu akmeņlauztuvēs un atrodas tajā pašā vietā, kur tas tika izcirsts pirms tūkstošiem gadu, ar visu plaisu, kas tika atklāta izciršanas brīdī.
Lielākais daudzums granīta, kas izmantots Senās Ēģiptes kapenēs, tempļos un obeliskos nāk no akmeņlauztuvēm Aswan apkārtnē. Akmeņlauztuvju apkārtnē atrodas daudz uzrakstu, daudzi no kuriem apraksta veiksmīgos izciršanas procesus; Nepabeigtais obelisks šajā ziņā ir īpašs – dēļ plaisas tas netika pabeigts, citādi tas būtu svēris ap 2.3 miljoniem mārciņu.

Kalabsha templis
Šis templis 1970. gadā tika pārvietots uz tā tagadējo atrašanās vietu Nūbijā. Tas bija lielākais atsevišķais templis Ēģiptes Nūbijā un tas ir tipisks klasiskā Ptolemaju perioda templis ar piloniem, pagalmu, grandioza stila zāli un trīsistabu svētnīcu. Pagalms balstu iekšienē reiz bija rotāts ar trīsrindu kolonām. Šeit atrodas arī maza kapela, kurā var nokļūt pa trepēm no pirmās nodaļas, kas ved no jumta kapelā un ir veidotas sienā. Pametot templi, ir vērts aplūkot aizmugurējo sienu ar Mandulis attēliem, kur izcelts viņa spalvainais plēsoņas apsegs.

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pirms briti pārņēma Indiju, sargiem, kas apsargāja Taj Mahal, tika dots rīkojums nogalināt jebkuru ne musulmani, kas centīsies ienākt

Pasākumi

Andrea Bočelli piedāvā jaunu albumu

Atzīmējot savu piecdesmit gadu jubileju, populārais itāļu tenors Andrea Bočelli šonedēļ izdevis savu jaunāko albumu “Incanto”....