Aleksandrija

Alexandria – Ēģipte

Dibināta pirms 2300 gadiem pirms mūsu ēras, Alexandria kalpo par liecību civilizāciju veidošanās procesam un to sabrukumam, saglabājot tās unikālo raksturu un mūžīgo šarmu. Mūsdienās, Alexandria ir Ēģiptes otrā lielākā pilsēta ar vairāk kā 3 miljoniem iedzīvotāju un tā ir valsts galvenā jūras osta. Pilsēta atrodas uz šauras zemes strēles starp Vidusjūru un Marotis ezeru 223 kilometru attālumā no Kairas. Alexandria vēsture ir tikpat bagāta un dažāda kā Kairai.
Alexandria bija grieķu – romiešu Ēģiptes galvaspilsēta un tā glabā tādus vēsturiskus dārgumus kā grieķu – romiešu muzeju, romiešu amfiteātri un katakombas. Atrodoties pie Vidusjūras, pilsēta piedāvā ceļotājiem dažādas aktivitātes. Izmantojot atjaunoto Corniche (pastaigu vieta gar jūras krastu), pastaigas laikā var aplūkot gandrīz visus labākos pilsētas skatus. Turpmāk minētās vietas ir tikai dažas no tām.

Katakombas 
Katakombas ir lielākā zināmā apbedījumu vieta Ēģiptē, kas sastāv no trīs rindām kapu un kambaru, kas izcirsti klintī apmēram 35 metru dziļumā. Veidotas 2. gadsimtā mūsu ērā, iespējams kā ģimenes kapenes, tās vēlāk tika paplašinātas ar vairāk kā 300 kapa vietām. Šeit ir pat banketu zāle, kur sērojošie radinieku atdeva pēdējo godu mirušajiem, piedaloties bēru mielastā.

Romiešu amfiteātris
Šis ir vienīgais romiešu amfiteātris Ēģiptē, kas būvēts apmēram 2. gadsimtā mūsu ērā. Pazīstams arī kā Romiešu teātris, tas tika atklāts 1963. gadā, kad daudzdzīvokļu mājās celtnieki veica rakšanas darbus. Terases, izvietotas pusaplī apkārt arēnai, ir ļoti labi saglabājušās. Ir hipotēze, ka zem Alexandria Medicīnas universitātes atrodas vēl senāka teātra paliekas.

Alexandria bibliotēka 
Viena no jaunākajām atrakcijām ir Alexandria bibliotēkas apmeklēšana, kas atrodas virs ūdens. Seno bibliotēku dibināja Aristoteļa skolnieks Demetrius no Phalerum, 4. gadsimtā pirms mūsu ēras. Pirmā gadsimta pirms mūsu ēras vidū, bibliotēkā atradās, iespējams, apmēram 700 000 papirusa manuskripti, kas visi bija iekļauti katalogā ar īsiem to satura aprakstiem; manuskripti bija sakārtoti alfabētiskā secībā pēc to autoru vārdiem.

Qait Bey cietoksnis
Qait Bey cietoksnis atrodas uz Pharos salas. Šis iespaidīgais 15. gadsimta piemineklis atrodas vietā, kur agrāk atradās Lielā bāka ( viens no Senās pasaules 7 brīnumiem). Pēdējie pētījumi cietokšņa apkārtnē ir ļāvuši atrast daudzas paliekas, kas, kā daži eksperti uzskata, varētu būt Lielās bākas daļas.

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zemākais kalns pasaulē ir Wycheproof, kas atrodas Victoria, Austrālijā. Kalna virsotne ir tikai 42 metrus virs apkārtējā līdzenuma

Pasākumi

Merilins Mensons izdod jaunu albumu

Šonedēļ mūzikas izdevniecības “Universal Music” apgādā klajā nācis amerikāņu mūziķa Merilina Mensona (Marilyn Manson) septītais studijas albums “The High End Of Low”....