Abu Simbel

Abu Simbel

Aswan ir iespēja apmeklēt iespaidīgos faraona Ramses II tempļus Abu Simbel. Iekalti smilšakmens klintīs pie Nīlas, šie tempļi tika pārvietoti augstāk, kad Nasser ezera ūdeņi cēlās Lielā aizsprosta uzbūvēšanas rezultātā. Hathor templi Abu Simbel uzbūvēja Ramses II (apmēram 1279 – 1213. pirms mūsu ēras) par godu Hathor dievietei, kas bija mīlas/ mūzikas aizbildne, kā arī savai sievai Nefertari, kas bija neatzīta princese. Katrā ieejas pusē atrodas divas Ramses māla statujas un viena Nefertari statuja, kas attēlota kā Hathor. Šīs brīnišķīgās statujas papildina mazākas pāra bērnu statujas.
Abu Simbel un skaistais Nasser ezers. Lielā aizsprosta uzcelšanas rezultātā Aswan 1960. gadā šis komplekss tika pārvietots augstāk .Šis aizsprosts, kura uzcelšana prasīja 10 gadus, izveidoja lielāko mākslīgo ezeru pasaulē. Darbos piedalījās 35 000 strādnieku.
Nasser ezers ir vairāk kā 500 jūdzes garš un nodrošina ar ūdeni un elektrību visu Ēģipti. Lielā aizsprosta uzbūvēšana noveda pie lielākā cilvēka radītā ezera izveidošanas. Ir iespēja izbraukt kruīzā pa tā skaistajiem, plašajiem un mierīgajiem ūdeņiem ar luksusa laivām, apmeklējot lieliskos tempļus un senās vietas.

Amada templis
Ieguva pašreizējo atrašanās vietu, uzceļot Aswan Lielo aizsprostu. Kuģojot pa ezeru, var aplūkot plašās un mierīgās ainavas un daudzos tempļus. Faraonu Thutmose III un Amunhotep II Amada templis lepojas ar plašu gaiši apgleznotu ciļņu kolekciju, kur atspoguļoti dieva vietnieki zemes virsū. Šis smilšakmens templis ir veltīts Amon – Re un Re – Harrakte dieviem. Templis tika pārvietots 2.5 jūdzes no tā īstās atrašanās vietas.

Wadi Seboua templis
Wadi Seboua templis, ko būvējis faraons Ramses II, ir veltīts diviem dieviem : Amon Ra un Ra Harmakis. To atklāja pirmās Rietumu institūta ekspedīcijas laikā 1905 – 1907 gadā, ko vadīja James Henry Breasted. Šodien templis atrodas 4 kilometrus no tā pirmās atrašanās vietas. Tas ir viens no tempļu grupas, kuru aizsargā UNESCO.

Kasr Ibrim cietoksnis
Cietoksnis glabā paliekas no nūbiešu faraonu un romiešu laikiem. Kasr Ibrim bija stratēģiski nozīmīga vieta faraonu laikos dēļ tā augstās atrašanās vietas.
Viduslaikos šeit uzbūvēja akmens baznīcu, kas vēlāk tika pārveidota par mošeju. Kasr Ibrim ir vienīgā celtne, kas šeit saglabājusi savu sākotnējo atrašanās vietu.

Abu Simbel – divi tempļi  
Ramses II uzbūvēja šos divus izcilos tempļus – vienu sev un otru savai nūbiešu sievai Nefertari. Iespējams, abi šie tempļi ir izcilākie monumenti pasaulē. Šie tempļi atrodas ar seju uz austrumiem, tādejādi saņemot lecošās saules starus. Saka, ka divreiz gadā saule spīd tieši karaļa skulptūras sejā : viņa dzimšanas un kronēšanas dienās.

Ramses II
Ramses II uzbūvēja šo Lielo templi par godu sev un valsts varenībai. 4 sēdošā Ramses statujas ir apmēram 20 metrus augstas. Pie faraona kājām atrodas viņa mīļāko bērnu statujas. Daudzi ciļņi tika atrasti tempļa dienvidu galā, ieskaitot slaveno Precību cilni, kas atspoguļo Hittite princeses ierašanos Ēģiptē lai apprecētos ar Ramses saskaņā ar viņa vienošanos ar Hittites dzimtu.


Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Panamas kanāla austrumu puse savienojas ar Atlantijas okeānu un rietumu puse – ar Kluso okeānu, nevis otrādi

Pasākumi

Bērnu un jauniešu konkurss festivālam „Rock`n`Roll visām paaudzēm”

Jau otro reizi Liepājā notiks festivāls „Rock`n`Roll visām paaudzēm”. Šogad liepājniekiem 22.un 23.augustā koncertestrādē „Pūt vējiņi” notiks trīs dažādi koncerti, kuros būs...