Ēģiptiešu virtuve

Ēģiptiešu ēdieni

Ēģiptē ieturēt maltīti var dažādās vietās – sākot no ātrās apkalpošanas sviestmaižu bāriem līdz pat luksusa restorāniem, kur pasniedz 5 ēdienus vienā maltītē. Ir iespējams atrast mazus, nedārgus iestādījumus, kas pasniedz labu ēģiptiešu ēdienu tikai par dažām mārciņām. Ja ir jāsteidzas, var iegriezties vietējos uzkodu bāros. Lielākajā daļā šo mazo ēstuvju pusdienot ir droši. Lielākajās pilsētās atrodas rietumu stila ātrās apkalpošanas restorānu ķēdes, piemēram, McDonald’s un Kentucky Fried Chicken, tomēr cenas tajos ir salīdzinoši augstas. Lielpilsētās ūdens un pārtika ir labas kvalitātes, tomēr pie citādiem ēdieniem nepieradušam cilvēkam reizēm var būt nelielas gremošanas problēmas.

Ēģiptiešu maltītes

Lai arī ēģiptiešu ēšanas paradumi var likties neparasti, vairākums vietējo dienu iesāk ar vieglām brokastīm, kur ietvertas pupiņas vai pupiņu plāceņi, olas un/jeb dažādi sālījumi, sieri un ievārījumi. Vairākums ģimeņu ietur lielas, svinīgas pusdienas laikā no 14.00 līdz 17.00 un turpina tās ar pēcpusdienas atpūtu. Reizēm tās dzer tēju britu stilā 17.00 vai 18.00 un ēd vieglas vakariņas ( bieži vien pusdienu pārpalikumus) vēlu vakaros. Dinejas parasti organizē vēlu, ne agrāk kā pulksten 21.00, un ēdienu pasniedz stundu vai pat divas vēlāk. Restorānos pusdieno parasti no 13.00 līdz 16.00 un vakariņo no 20.00 līdz 24.00.

Restorāni

Ēģiptē, kā visur citur pasaulē, restorānu kvalitāte ir atkarīga no tajos nodarbināto pavāru kvalifikācijas, turklāt rodas iespaids, ka pavāri pastāvīgi mainās. Pēc jaunākās informācijas par labākajiem restorāniem, ieceļotāju pavāri ir nepārspējami, un žurnāls „ Kaira Šodien” katru mēnesi publicē to restorānu sarakstu, kurus ieteicams apmeklēt. Vairākums restorānu izmanto vietējās izejvielas un piedāvā sezonas augļus un dārzeņus. Ēdienkartes ir arābu un angļu valodās, izņemot Alexandria pilsētu, kur tās ir arābu un franču valodās. Lielajos restorānos viesmīļi runā angliski, franciski un, iespējams, arī vācu, itāļu vai grieķu valodās. Šie iestādījumi pasniedz dažādu pasaules virtuvju ēdienus, tomēr bieži iekļauj ēdienkartē arī ēģiptiešu un Vidējo Austrumu ēdienus. Vairākumā viesnīcu darbojas diennakts kafejnīcas.

Uzkodu bāri

Visā Ēģiptē mazie uzkodu veikaliņi atspoguļo ēģiptiešu versiju par ātrās apkalpošanas virtuvi. Vairākums šo veikalu galvenajās pilsētās ir higiēnas normām atbilstoši un piedāvā ātru, nedārgu un barojošu ēdienu. Vairākumā šo veikalu personāls ir atsaucīgs, tomēr, ja tie ir aizņemti, var nākties gaidīt pasūtījumu lielā ēģiptiešu pūlī. Var iegādāties ceptas vistas, ko pagatavos pēc jūsu vēlmēm. Šeit var nopirkt arī shawirma ( gyros) , ceptas jēra gaļas šķēles, kas pieejamas visu dienu.

Ēģiptiešu mājas virtuve

Ja paveicas, ir iespēja tikt uzaicinātam uz vakariņām ēģiptiešu mājās. Vakariņu laiks nav noteikts precīzi, bieži vien tās sakrīt ar jūsu uzaicinātāja atgriešanos no darba. Lai arī ielūgumos minētais laiks var būt līdz pat 1.00, parasti, ja laiks nav minēts konkrēti, viesi var ierasties starp 21.00 un 22.00. Ja ir vēlēšanās, var atnest ziedus, saldumus vai vīna pudeli ( ja vien uzaicinātājs to dzer, jo daudzi musulmaņi vīnu nelieto vispār). Ciemiņu iepazīstina ar citiem viesiem un, iespējams, ar uzaicinātāja pārējo ģimeni, daudzi no kuras nemaz nepiedalīsies maltītē.

Vietējie ēdieni

Ēģiptiešu ēdieni atspoguļo valsts dažādo vēsturi; vietējie pavāri, izmantojot vietējās izejvielas, daudz aizguvuši no grieķu, turku, libāniešu, palestīniešu un sīriešu tradīcijām, savienojot tās ar savām iespējām, tradīcijām un pierastajām garšu gammām. Ēdieni ir vienkārši : gatavoti no dabīgi nogatavinātiem augļiem un dārzeņiem, kam pievienotas svaigas garšvielas; tie ir labi un gatavoti no sirds. Ēdiens dienvidos, cieši saistīts ar Āfrikas ziemeļu daļas virtuvi, ir pikantāks nekā ziemeļos, tomēr neviens no tiem nav īpaši ass. Vislabāko ēdienu var nobaudīt bieži var nobaudīt mazajās pilsētās. Lai arī ēģiptiešu ēdieni var būt sāji un eļļaini dēļ sliktas pagatavošanas, lielākā daļa no tiem ir ļoti garšīgi. Tas jāizbauda!

Pārtikas iepirkšana

Vieglākais veids, kā ietaupīt naudu pērkot ēdienu, ir apmeklēt vietējos tirgus stendus, kur var iegādāties svaigus augļus un dārzeņus, ko var ēst svaigus. Cenas parasti ir uzrakstītas ar arābu cipariem un tās ir noteiktas. Kopš kaulēšanās šeit nav aktuāla, vienkārši jāparāda, ko vēlaties, jāparāda, cik vēlaties un jāvelk ārā nauda; vairākums pārdevēju un mazo veikaliņu īpašnieki ir ļoti godīgi. Mazie, vietējie pārtikas veikaliņi atrodas gandrīz uz katra ielas stūra un tirgo konservētus produktus, konservus, maizi, sieru un sodas dzērienus, kā arī citas pārtikas preces par valdības noteiktām cenām. Ja vietējais veikaliņš netirgo alu , iespējams, ka to var nopirkt netālajā lielveikalā – atliek vienīgi pajautāt. Tur vai arī alusdarītavās ir iespēja nopirkt Stella alu pie kases. Maiznīcas piedāvā dažādu veidu maizi un smalkmaizītes par noteiktām cenām.

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Līdz 1896.gadam Indija bija vienīgais dimantu ieguves avots pasaulē

Pasākumi

Liene Šomase sāk ar jaunu dienu!

Dziedātāja Liene Šomase aktīvi strādā pie sava pirmā solo albuma un šonedēļ radiostacijās sāks skanēt viņas pirmais radio singls “Jauna diena”.

“…Drīz vaļā vērs durvis...