Nīlas kruīzi

Luksusa kruīzi pa Nīlas upi

Ēģiptes aizraujošie Nīlas kruīzi

Ēģipte ir gandrīz tikpat sena kā tās civilizācija – nevienai citai valstij pasaulē nav tik senas rakstītās vēstures. Tā ir lielisks ceļa mērķis ceļotājiem, kas izslāpuši pēc zināšanām par vēsturi. No Saqqara līdz Abydos  ir iespēja ceļot kā ar laika mašīnu, ir kā šķirstot vēstures grāmatas lappuses.

Leģenda vēsta, ka „ Nīlas dāvana” ( kā Ēģipti aprakstīja vēsturnieks Herodotus) bija viena no seno grieķu un romiešu atpūtas vietām, kas tika apmeklētas ne vien izklaides dēļ, bet arī lai aplūkotu pirmos cilvēka spēka triumfa mirkļus. Upe joprojām saglabā šo reputāciju, piedāvājot ceļotājiem aplūkot labāko gan no pagātnes, gan tagadnes.
Nīla, tāpat kā Ēģipte, ietver sevī mistērijas, ko zinātnieki, iespējams, nekad neatklās. Lielais Nīlas Izliekums vienmēr piesaistīja ģeologus, līdz ar satelīta palīdzību tika upes pirmatnējā gultne šajās Sahāras smiltīs.
Upe plūst uz ziemeļiem, tomēr Sudānā tā veido lielu izliekumu, kas ir ievērojams ar to, ka tur upe plūst caur lielāko un sausāko pasaules tuksnesi. Lai arī liekas, ka arī tur upe plūst uz ziemeļiem, patiesībā tā pagriežas uz dienvidrietumiem un plūst 200 jūdzes caur Sahāru, pirms atkal ieņem savu kursu uz ziemeļiem. Pagātnē, Nīla šeit plūda citā virzienā. Upes gultne rāda, ka apmēram 10 000 līdz 1 000 000 gadu ilgā pagātnē Nīlas plūdums šeit tika izmainīts un tā sāka plūst uz dienvidiem.

No Tutankhamen kapenēm , Gizas piramīdām, Sfinksas noslēpumam līdz zemūdens niršanai, aktīvai naktsdzīvei, lielām operām un pieczvaigžņu viesnīcām – to visu Faraonu zeme piedāvā izklaidei. Var atstāt Ēģipti, neuzturoties tajā ilgi, bet tās izjūta nekad jūs nepametīs. Tās monumentu iemiesotā mūžība, dvēseli aizkustinošā mošeju un baznīcu arhitektūra, dīvainais šarms un cilvēku viesmīlība paliks jūsu atmiņās uz mūžu...
Viens no visaizraujošākajiem piedzīvojumiem ir izbrauciens ar luksusa kuģi, kurā ierīkots gaisa kondicionētājs, kura laikā var baudīt lielisku ainavu. Uz daudziem no tiem atrodas peldbaseini, bāri, restorāni – gandrīz visas iespējamās iekārtas un aprīkojums. Ieraugot piramīdu zemi šādā ceļojuma, būs grūti noticēt savām acīm.


Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielākā sala Vidusjūrā ir Sicīlija

Pasākumi

Papardes zieda noslēpums

Jāņu nakts ir maģijas un brīnumu pilna. Viena no skaistākajām Jāņu nakts tradīcijām ir papardes zieda meklēšana. Paaudžu paaudzēm tautā klīst nostāsti par papardes ziedu, ko tikai...