Ēģiptes muzeji

Ēģiptes Muzejs vispirms tika uzcelts Boulak pilsētā 1891. gadā, bet vēlāk pārvietots uz Gizu, Ismail Pasha pili, kurā atradās relikvijas, kas vēlāk tika pārvietotas uz pašreizējo ēku. Ēģiptes Muzejs tagad atrodas Tahrir skvērā Kairā. Tas tika būvēts Khedive Abbass Helmi II laikā 1897. gadā un atvērts 1902. gada 15. novembrī. Tam ir 107 zāles. Pirmais stāvs ir pilns ar statujām. Augstākie stāvi izstāda mazākas statujas, dārglietas, Tutankhamon dārgumus un mūmijas.

Ēģiptes Muzejs 
Tajā atrodas pasaulē lielākā Senās Ēģiptes mākslas un kultūras pieminekļu kolekcija. Ja atļauj laiks, noteikti šis muzejs ir jāapmeklē divreiz. Vispirms vajadzētu tikai apskatīt muzeju galvenos vilcienos, tad doties uz netālo Nile Hilton kafijas dārzu atpūsties un papusdienot. Un tad atkal atgriezties un aplūkot tās ekspozīcijas daļas, kas interesē visvairāk. Ekspozīcija atrodas 2 stāvos un katrā ir ap 50 galeriju. Viena pati Tutankhamon kapeņu relikviju ekspozīcija aizņem tik daudz vietas, ka rūpīgai tās apskatei var veltīt pat veselu dienu. Vispār Kairas apmeklēšana nav pilnīga, ja neesat bijis Ēģiptes Muzejā.

Saules laivas muzejs  
Laiva tika atrasta 1954 gadā un tā ir piramīdu vecumā. To atrada pie senās Khufu piramīdas dienvidu sienas. Izrakuma vietā atrada daļēji izjauktas ciedru laivas daļas, un vēl šodien 43 metrus garā laiva ir lielāka senatnes laika laiva pasaulē.
Tās rekonstrukcija ir izcils un fantastisks darbs un šodien tā ir eksponēta Giza Plateau esošajā Saules laivas muzejā.
Papildus Gizas piramīdām ir ieteicams apmeklēt arī šo muzeju, lai gūtu pēc iespējas pilnīgāku iespēju.

Memphis muzejs
Netālu no Zosers piramīdu kompleksa atrodas senās pilsētas Menufer ( Memphis) paliekas, ko dibināja faraons Menes, kurš apvienoja Ēģipti pirms 5000 gadiem.
Šī leģendārā dieva Ptah pilsēta bija Ēģiptes galvaspilsēta daļu Vecās karaļvalsts laika un daļu Vidus karaļvalsts laika.
Šodien tā ir viena no senajām vietām Ēģiptē, kas kļuvusi par patiesu brīvdabas muzeju. Starp citām svarīgām paliekām atrodas lielākā atrastā alabastra skulptūra ( „ Alabastra sfinksa”). Arī muzeja ēka atrodas šeit un tajā var aplūkot iespaidīgu Ramses II skulptūru . Šī skulptūra, kuras īstā atrašanās vieta bija ārpusē pie Ptah tempļa agrāk ir bijusi 13 metrus augsta.

Koptu ( kristiešu) muzejs
Koptu muzejs ierindojams starp 4 lielākajiem valsts muzejiem, kas atspoguļo tās vēsturi. Arī Luvras muzejs Parīzē eksponē lielu koptu mākslas kolekciju, tomēr tieši Koptu muzejā atrodas visunikālākā un lielākā koptu mākslas kolekcija – apmēram 16 000 priekšmetu. Šeit var atrast iezīmes, kā Senās Ēģiptes māksla atspoguļojas koptu mākslā, kā arī hellēnisma, nūbiešu un islāma iezīmes. Muzejā atrodas nozīmīga papirusa, pergamenta un papīra manuskriptu kolekcija – un senākais pilnīgais Koptu Psalmu grāmatas paraugs, kas datējams ar 4 gadsimtu. Tāpat šeit aplūkojamas dažādu tekstilizstrādājumu, ikonu un zelta, sudraba, bronzas un dzelzs izstrādājumu kolekcijas. Noteikti vērts apmeklēt ir koka izstrādājumu nodaļu, kur eksponēti paraugi, kas tapuši no 4. – 6. gadsimtam, lielisko koptu podniecības nodaļu, apskatīt sienu gleznojumus un kolonas. Daudz ir piedāvājumu apmeklēt Kairas vecpilsētu organizētās ekskursijās, tomēr tas nav ieteicams, jo jūs vienkārši nepaspēsiet to laikā visu apskatīt. Labāk ir veltīt pāris stundas baznīcu un Koptu muzeja apmeklējumam. Jāpiezīmē, ka augšup no šī rajona atrodas pirmā mošeja Ēģiptē.

Bērnu muzejs
Bērnu muzejs tika atklāts 1996. gadā kā liela Heliopolis daļa. Muzejs ir veltīts Ēģiptiešu Bērnam, tomēr tas ir ļoti interesants jebkuras tautības un kultūras bērniem. Muzeja mērķis ir likt bērnam sajust viņa nozīmību, paralēli runājot par zinātni, tehnoloģijām, fiziku, vēsturi, ģeogrāfiju, civilizāciju, ģeoloģiju, arhitektūru, inženieriju un „bērnu mākslu” . Ieejot muzejā, bērnam tiek pasniegta īpaša pase un viņš dodas no senajiem senčiem uz modernajiem laikiem. Muzejā atrodas „ Nīlas upes zāle” , „ Tuksnešu zāle” un „ Sarkanās jūras zāle”. Aiz muzeja atrodas izklaides centrs un informācijas zāle, kā arī lielisks parks.

Luxor muzejs  
Luxor muzejs piedāvā lielisku izklaides programmu. Tas eksponē podniecības darbus, dārglietas, mēbeles, kā ari statujas- eksponātu stendi speciāli izgatavoti Bruklinas muzejā Ņujorkā. Tajos izstādīti arī īpaši izvēlētas relikvijas to Theban tempļiem un nekropoles.
Šeit atrodas arī ekspozīcija ar Tutankhamun kapeņu relikvijām, ieskaitot zelta govs dievības galvu pirmajā stāvā, kā arī viņa bēru laivas otrajā stāvā. Īpašas relikvijas ir Tuthmosis III statuja ( 1436. gads pirms mūsu ēras) pirmajā stāvā, un 283 smilšakmens bluķi, kas nāk no Karnak tempļa devītā pilona sienas.

Nūbijas muzejs 
Nūbijas muzejs atspoguļo Zelta zemes vēsturi – tā hieroglifu valodā, kas bija Senās Ēģiptes valoda un kuras rakstībā grafiski simboli tika lietoti, lai apzīmētu skaņas un dažādu lietu nozīmi, sauc Nūbiju... Visos laikos šai zemei raksturīga liela monumentālu dārgumu bagātība.
Nūbijas muzejs Aswan pilsētā ir viens no svarīgākajiem ēģiptiešu muzejiem. Vairāku apstākļu kopums padara to par unikālu atvērto tāda veida muzeju.
Muzeja izveide ilga 10 gadus, kas tika pavadīti smagā darbā, lai izveidotu tik izcilu muzeju. Tas ir lielisks starptautiskās sadarbības paraugs, kurā dalību ņēmis arī UNESCO.

Mohamed Khalil muzejs
Mohamed Mahmoud Khalil pils tika uzcelta ap 1920. gadu Gizā franču stilā ( Ardico), kas tolaik bija sevišķi populārs Francijā. Pils austrumu puse, kas paceļas pār Nīlu, atspoguļo arī Artnoveau stila iezīmes, kas parādījās Francijā 1875. gadā – tas redzams arī metāla un stikla konstrukcijā virs pils ieejas. Pils aizņem 1400 kvadrātmetru lielu platību un ir sadalīta četros stāvos. Pirmo reizi pils tika atklāta kā muzejs 1962. gada 23. jūlijā. Vēlāk tas tika pārvietots uz prinča Amr Ibrahim pili Zamalek, Kairā, 1971. gada jūlijā. Pēc pārveidošanas, muzejs tika pārvietots atpakaļ Khalil pilī 1995. gada septembrī.

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Indija nekad nav iekarojusi nevienu valsti visas savas valsts 10000 ilgajā vēsturē

Pasākumi

Apgāds Zvaigzne ABC izdod grāmatu par vienu no visu laiku leģendārākajiem dejotājiem pasaulē – Rūdolfu Nurijevu

2008. gada 8. decembrī klajā nāks Kolama Makkena (Colum McCann) romāns “Dejotājs” (Dancer). Kolams Makkens ir viens no slavenākajiem mūsdienu īru rakstniekiem. Autors dzimis 1965. gadā...