Kā ģērbties Ēģiptē

Ēģipte ir konservatīva valsts un tās apmeklētājiem tas ir jāņem vērā. Sauļošanās ar kailām krūtīm vai vispār bez peldkostīma nav atļauta.

No praktiskā viedokļa, sintētiskās drēbes labāk atstāt mājās, jo vasarā tajās būs par karstu, bet ziemā – par aukstu. Tā vietā jāizvēlas materiālu, kas ļauj cirkulēt gaisam. Vasarā ieteicams valkāt kokvilnas apģērbu, jo svelme reizēm var būt neciešama. Ziemā vajadzētu valkāt virsdrēbes, ko dienas tveicē var novilkt, bet aukstajos vakaros atkal uzvilkt.
Ieteicams vilkt brīvus un krītošus apsegus, kas ir ne vien atturīgi, bet arī praktiski karstajā klimatā. Kāpēc beduīni valkā plandošus apmetņus? Kāpēc viņi apsedz savas galvas un skaustus? Gadsimtiem ilgi dzīvojot tuksneša klimatiskajos apstākļos viņi ir iemācījušies, ka brīvi apmetņi palīdz atvēsināties un kārtaini apmetņi ļauj vējam cirkulēt un tādā veidā radīt dabisku ventilāciju. Aizsargājot galvu un kaklu no mitruma zaudēšanas, var izvairīties no saules dūriena.

Jāvalkā ērti apavi. Tūristiem daudz ir jāstaigā un tempļu grīdas nepavisam nav gludas. Vasarā jāvalkā cepure, lai pasargātu sevi no Ēģiptes karstās saules.

Ko ņemt līdzi
Jāizmanto visas ceļojuma iespējas. Bagāžas koferiem ieteicams būt ar ritenīšiem, smagās lietas ieteicams atstāt mājās. Ja nepaņemsiet līdzi foto aparātu, vēlāk to nožēlosiet. Saulesbrilles ir nepieciešamas, jo saule šeit ir loti spēcīga.

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vairāk kā 1500 gadus pēc tam, kad ģermāņu cilts – vandāļi – okupēja Spānijas daļās, viņu ietekme ir joprojām palikusi: dienvidu reģions, kas ir pazīstams kā Andalūzija, ir „Vandalūzija” tikai bez pirmā burta

Pasākumi

Kārlis Kazāks "Tu neguli"

Dziesminieks Kārlis Kazāks jau tuvākā mēneša laikā gatavojas laist klajā solo albumu, kas būs pirmais jaunais mūziķa publicētais materiāls kopš 2002. gada grupas Oceanfall ieraksta Upe...