Ēģiptes klimats

Lielākajā valsts daļā vasaras ir sausas un karstas, Delta un Vidusjūras rajonos mitras. Pēdējos gados vasaras kļuvušas sausākas Kairā un līdz ar to augustā pilsētā valda tveice. Ziemās klimats ir maigs, nedaudz līst, bet parasti šeit ir gaišas, saulainas dienas un aukstas naktis.

Starp martu un maija vidu ir 5 dienas, kuras sauc par Khamasin, kad smilšu vētras ir sevišķi izteiktas. Smilšu vētru sezona ilgst tikai pāris dienas martā un aprīlī, tikai dažas dienas! Tās pārvietojas dažādās vietās atkarībā no vēja virziena.

Vasaras laikā aizsardzība pret sauli ir vissvarīgākais apstāklis, kas jāņem vērā, apmeklējot Ēģipti, it īpaši gaišādainiem cilvēkiem. Noteikti jālieto saules cepure. Lētas dabīgās kokvilnas cepures ir vietējā ražojuma un nopērkamas praktiski visur. Ceļojuma drēbēm jābūt gaišām un komfortablām, 100 % kokvilnas drēbes ir visieteicamākās. Izturīgas kurpes arī ir ļoti nepieciešamas. Ēģiptes klimatam raksturīga karstā sezona no maija līdz septembrim un aukstā sezona no novembra līdz martam. Augstas un zemas temperatūras abu sezonu laikā kompensē dominējošie ziemeļu vēji.

Piekrastes reģionā vidējā gada temperatūra svārstās no 37 grādiem pēc Celsija līdz 14 grādiem. Lielas temperatūras svārstības novērojamas tuksnešos – līdz pat 46 grādiem pēc Celsija dienas stundās un līdz 6 grādiem pēc saulrieta. Ziemā gaisa temperatūra reizēm nokrīt līdz pat 0 grādiem.
Vismitrākais ir apgabals ap Vidusjūras krastu, kur vidējais gaisa nokrišņu daudzums ir apmēram 200 milimetri. Nokrišņu daudzums strauji samazinās uz dienvidiem – Kairā tas vidēji ir 29 mm gadā. Dažos tuksneša apgabalos lietus var nolīt tikai reizi vairākos gados.

Ziemā laiks Ēģiptē ir diezgan auksts un vairākumam cilvēku tas nepatīk, auksti vēji pūš pār tuksnesi saullēkta un saulrieta laikā. Pat ja ziemas laikā ārā ir silts, masīvajos akmens tempļos var būt pārsteidzoši auksts. Ziemā lietusgāzes novērojamas visur  starp oktobri un aprīli, līdz ar to ieteicams ņemt līdzi pāris vieglu, bet siltu drēbju, lai varētu izvairīties no aukstuma agrajos rītos, kā arī lai nodrošinātos pret neregulārajiem ziemas aukstuma uzplūdiem.

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pitsburga savu nosaukumu ieguva par godu Britu premjerministram

Pasākumi

Skolēniem Cēsīs iespēja apgūt seno rotu ABC

Sākoties mācību gadam, rotkalis Daumants Kalniņš aicina skolēnus apmeklēt Seno rotu kalvi, kur dažādu interaktīvo nodarbību ietvaros skolēniem iespējams vērot un pašiem apgūt rotu darināšanas prasmi. ...