Ēģiptes galvenā informācija

Ēģipte ir visapdzīvotākā valsts Arābu pasaulē un otrā apdzīvotākā Āfrikas valsts. Gandrīz 100 % no visiem iedzīvotājiem dzīvo Kairā un Aleksandrijā, kā arī citviet Nīlas krastos un tās deltā, kas plešas uz ziemeļiem no Kairas, kā arī Suecas kanāla apvidū. Šie reģioni atrodas starp visblīvāk apdzīvotajiem reģioniem visā pasaulē. Apdzīvojuma blīvums tajos ir vairāk nekā 1540 cilvēku uz vienu kvadrātkilometru ( 3820 un vienu kvadrātjūdzi.).

Informācija par Ēģipti sniedz kaut ko vairāk, nekā tikai informāciju par piramīdām, torņiem un dažādiem pieminekļiem. Šajā valstī atrodas arī daudz luksusa viesnīcu un kūrortu, šeit var izmantot slavenos Nīlas kruīzus ar svinīgajām upju laivām, nodarboties ar niršanu Sarkanajā jūrā, izbaudīt karsto nakts dzīvi, nakti lielajā operā – tas viss ļauj ieraudzīt tādu kultūru, ko nevar redzēt nekur citur. Ēģipte, iespējams, ir pasaules vecākās civilizācijas, kas radusies Nīlas ielejā, šūpulis. Papētot ēģiptiešu vēsturi var redzēt, ka senie grieķi un romieši devās uz turieni vienkārši prieka pēc, kā arī lai ieraudzītu vienus no pirmajiem cilvēces triumfa mirkļiem. Tūkstošiem gadu tā ir bijusi valdnieku un imperatoru zeme un par to var pārliecināties katrs, kas to apmeklē.

Ēģiptes ģeogrāfija

Ēģipte aizņem aptuveni 1 001 450 kvadrātkilometrus lielu teritoriju ( 386 662 kvadrātjūdzes) Āfrikas ziemeļaustrumu daļā. Ziemeļos to apskalo Vidusjūra, austrumos Sarkanā jūra, kā arī tur tai ir neliela robeža ar Izraēlu. Rietumos tā robežojas ar Lībiju, bet dienvidos ar Sudānu. Ēģipte ir milzīga tuksnešu zeme, kuru divās daļās sadala Nīlas upe.

Apmēram 90 % valsts teritorijas aizņem tuksneši – Lībijas tuksnesis rietumos, Sahāras un Nūbijas tuksneši dienvidos un Arābijas tuksnesis austrumos. Ēģiptē ir arī oāzes, kas izkaisītas šajā tuksnešainajā zemē, lauksaimniecībai piemērotas zemes Suecas kanāla apkārtnē, tomēr tās galvenās zemes, kas ir apdzīvojamas un apsaimniekojamas, ir Nīlas ieleja un tās delta.

Sinaja pussalu veido smilšu tuksnesis un iespaidīgi kalni, kuru augstākais punkts atrodas 2637 metru ( 8652 pēdas) augstumā virs Sarkanās jūras līmeņa.

Runājot par valodām, oficiālā Ēģiptes valoda ir arābu, samērā izplatītas ir arī angļu un franču, kurās runā izglītotie iedzīvotāju slāņi.

Iedzīvotāju reliģiskā piederība : musulmaņi ( vairākums sunnīti) 94% ( pēc oficiālajiem datiem), kristieši un citas reliģijas – 6% ( pēc oficiālajiem datiem).
Etniskās grupas : Austrumu hamīti ( ēģiptieši, beduīni, berberi) 99%, grieķi, nūbieši, armēņi, citas Eiropas tautas – 1%.  

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dienvidu puslodē ziemas mēneši ir jūnijs, jūlijs un augusts

Pasākumi

Elīnai Krastiņai jauns dziesmas videoklips

Pagājušās nedēļas nogalē Valmierā naktsklubā “Kāre” notika dziedātājas Elīnas Krastiņas jaunākās dziesmas "Stay" video klipa prezentācija. Elīna Krastiņa ir ne tikai...