Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Britu Folklendu salu aizjūras teritorija

Galvaspilsēta: Stenlija

Naudas vienība: Folklendu salu mārciņa (FKP)

Iedzīvotāju skaits: 3060

Platība: 12 173 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Folklendu salas ir arhipelāgs Atlantijas okeāna dienvidos, 500km attālumā no Argentīnas piekrastes. Salas ir Lielbritānijas aizjūras teritorija ar plašām pašnoteikšanās tiesībām, taču savas tiesības uz tām ir pasludinājusi arī Argentīna.

Arhipelāgs sastāv no 2 galvenajām salām – Austrumu Folklendas un Rietumu Folklendas, kā arī 776 mazākām saliņām. Uz Austrumu Folklendas atrodas arhipelāga galvaspilsēta Stenlija. Uz abām lielākajām salām atrodamas kalnu grēdas – Austrumu Folklendā pat līdz 705m augstumam.

Klimats: Vēso Atlantijas okeānu ieskautas, salas ir raksturojamas ar okeāna klimatu, līdz ar to svārstības starp gadalaiku temperatūrām nav sevišķi lielas (janvāris – līdz 13 grādiem pēc Celsija, jūlijs – līdz 4 grādiem). Nokrišņu daudzums salās nav liels. Sniegs ir retums, taču var uzsnigt jebkurā gada laikā.

Robežvalstis: Salām tuvākā sauszeme ir Argentīna (500km), Dienvidžordžijas salas (1000km) un Antarktīda.

Etniskais sastāvs: Pamatā salās mājo folklendieši, kuriem ir britu un amerikāņu saknes. Salās mājo tikai ap 3000 cilvēku. Lai arī teorētiski viņi jāuzlūko par britiem, paši salinieki sevi uzskata par atsevišķu nāciju.
Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Indijā ir govju tiesību saraksts

Pasākumi

Vasaras skola par kultūrpolitikas tendencēm Austrumeiropā

Krakovas Starptautiskais Kultūras centrs sadarbībā ar Vīnes Viduseiropas institūtu aicina piedalīties vasaras skolā "20 gadi pēc komunisma. Kultūrpolitika Centrāleiropā", kas...