Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Meksikas Savienotās Valstis

Galvaspilsēta: Mehiko

Naudas vienība: Meksikas peso (MXN)

Iedzīvotāju skaits: 108 700 000

Platība: 1 972 000 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Meksika ir valsts Ziemeļamerikas kontinenta dienvidu daļā. Puse valsts teritorijas atrodas 1000m virs jūras līmeņa. Valsts ģeogrāfiskais novietojums ir starp Atlantijas un Kluso okeānu un tajā pārsvarā dominē kalnainais reljefs.

Meksika ir atrodas tropu un subtropu platuma grādos, tāpēc tur vienmēr ir vasara. Jau sen Meksika ir pazīstama ar savu Klusā okeāna piekrasti, Karību jūru un Meksikas līci. Šie 10 000 krasta līnijas kilometri visos laikos ir izraisījuši ceļotāju sajūsmu. Meksikas piekraste, protams, ir brīnišķīga, bet ne mazākā mērā lieliska ir arī valsts vidiene jūras līmeņa, atrodas starp Atlantijas un Kluso okeānu, pārsvarā dominē kalnainais reljefs.

Klimats: Meksika atrodas tropu un subtropu platuma grādos. Augstienēs un zemienēs vidējā mēneša temperatūra ir ļoti augsta: no 21°С -25°С, janvārī (Kalifornijas līča rajonā 2-4°С grādus zemāka) līdz 27°С - 28°С grādiem jūlijā. Kalnos attiecīgi no 12°С -14°С līdz 16°С - 20°С grādiem. Vidējā diennakts temperatūra Mehiko janvārī 11,6°С grādi, maijā 17,4°С grādi. Mēdz izšķir sauso un mitro sezonas, kas veidojas tropisko ciklonu iedarbības rezultātā, kas atnes bagātīgu nokrišņu daudzumu. Lietus sezona parasti ir jūnijā-septembrī un sevišķi lietains tai laikā ir Meksikas līča piekrastē.

Robežvalstis: Ziemeļos Meksika robežojas ar ASV, rietumos to apskalo Klusais okeāns, dienvidos ar to robežojas Gvatemala un Belize, bet austrumos to apskalo Karību jūra un Meksikas līcis.

Administratīvais iedalījums: Meksika iedalās 31 suverēnā un brīvā pavalstī, kas apvienotas vienā savienībā.

Etniskais sastāvs: 30% Meksikas iedzīvotāju sevi uzskata par valsts pirmiedzīvotājiem jeb indiāņiem. Lielākā etniskā grupa ir metisi – spāņu un indiāņu pēcnācēji, kas ir 60% iedzīvotāju.
Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vjetnamas valūta sastāv tikai no papīra naudas, bez monētām

Pasākumi

The Hobos atgriežas ar jaunu dziesmu!

Pēc četru gadu pārtraukuma grupa “The Hobos” izdod jaunu singlu “I Love You” no drīzumā gaidāmās labāko dziesmu izlases un gatavojas grandiozām 10 gadu dzimšanas dienas svinībām....