Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Togo Republika

Galvaspilsēta: Lomē

Naudas vienība: Centrālāfrikas franks (CFA)

Iedzīvotāju skaits: 5 700 000

Platība: 56 785 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Togo ir šaura valsts Āfrikas rietumos, kuras ziemeļus raksturo plašas savannas. Taču valsts centrālajā daļā dominē kalni. Togo dienvidos plešas plato, kas piekrastē pārtop līdzenumā ar plašām lagūnām un purviem. Centrālajā daļā atrodas arī valsts augstākā virsotne – Agou kalns (986m).

Klimats: Togo valda tropu klimats ar vidējo gaisa temperatūru 27 grādi pēc Celsija piekrastē un 30 grādi – ziemeļu reģionos. Kopumā klimats šeit ir sauss un savannām raksturīgs. Valsts dienvidos ir pat divas lietus sezonas, lai arī vidējas gada nokrišņu daudzums nav sevišķi liels.

Robežvalstis: Togo robežojas ar Ganu rietumos, Beninu austrumos un Burkinafaso ziemeļos. Dienvidos to apskalo Gvinejas līča ūdeņi, pie kuriem izvietojusies valsts galvaspilsēta.

Administratīvais iedalījums: Togo iedalās 5 reģionos (Centrale, Kara. Maritime, Plateaux un Savanes. Tie tālāk sadalās 30 prefektūrās un vienā komūnā.

Etniskais sastāvs: Kopumā Togo dzīvo ap 45 etniskajām grupām, no kurām lielākās ir Ewe (46%, pārsvarā dzīvo dienvidos), Kabeye (26%, pārsvarā dzīvo ziemeļos) un Uaci – 14%.
Translate

Šodien

2019. gada 21. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākā upe pasaulē ir Nīla (6690 km), kas atrodas Āfrikas ziemeļaustrumos un ietek Vidusjūrā. Otrā garākā upe ir Amazone (6300 km), kas atrodas Dienvidamerikā un ietek Atlantijas okeānā. Trešā garākā upe ir Jandzī (Chang) (5530 km): tā plūst pāri Ķīnas dienvidiem un centrālajai daļai un ietek Austrumķīnas jūrā

Pasākumi

Alanis Morissette piedāvā jaunu albumu

Kanādiešu dziedātāja, septiņkārtēja Grammy laureāte Alanisa Morisete 2.jūnijā izdevusi albumu “Flavors of Entanglement”, kas ir dziedātājas jaunākais studijas ieraksts pēdējo četru gadu laikā....