Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Togo Republika

Galvaspilsēta: Lomē

Naudas vienība: Centrālāfrikas franks (CFA)

Iedzīvotāju skaits: 5 700 000

Platība: 56 785 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Togo ir šaura valsts Āfrikas rietumos, kuras ziemeļus raksturo plašas savannas. Taču valsts centrālajā daļā dominē kalni. Togo dienvidos plešas plato, kas piekrastē pārtop līdzenumā ar plašām lagūnām un purviem. Centrālajā daļā atrodas arī valsts augstākā virsotne – Agou kalns (986m).

Klimats: Togo valda tropu klimats ar vidējo gaisa temperatūru 27 grādi pēc Celsija piekrastē un 30 grādi – ziemeļu reģionos. Kopumā klimats šeit ir sauss un savannām raksturīgs. Valsts dienvidos ir pat divas lietus sezonas, lai arī vidējas gada nokrišņu daudzums nav sevišķi liels.

Robežvalstis: Togo robežojas ar Ganu rietumos, Beninu austrumos un Burkinafaso ziemeļos. Dienvidos to apskalo Gvinejas līča ūdeņi, pie kuriem izvietojusies valsts galvaspilsēta.

Administratīvais iedalījums: Togo iedalās 5 reģionos (Centrale, Kara. Maritime, Plateaux un Savanes. Tie tālāk sadalās 30 prefektūrās un vienā komūnā.

Etniskais sastāvs: Kopumā Togo dzīvo ap 45 etniskajām grupām, no kurām lielākās ir Ewe (46%, pārsvarā dzīvo dienvidos), Kabeye (26%, pārsvarā dzīvo ziemeļos) un Uaci – 14%.
Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Hudzonas upe gar Manhatanas salu plūst abos virzienos, atkarībā no straumes

Pasākumi

Jauns Noras Džonsas DVD

Iznācis jauns daudzkārtējās Grammy balvas ieguvējas, arī Latvijā ļoti populārās amerikāņu dziedātājas Noras Džonsas DVD – Live From Austin TX ar koncerta ierakstu, kas noticis 2007....