Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Sudānas Republika

Galvaspilsēta: Khartoum

Naudas vienība: Sudānas mārciņa (SDG)

Iedzīvotāju skaits: 39 379 000

Platība: 2 505 813 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Sudāna ir valsts Āfrikas ziemeļos un tās reljefā dominē plaši līdzenumi, kurus vietām pārtrauc atsevišķas kalnu grēdas – rietumos atrodas valsts augstākā grēda Jebel Marra, valsts dienvidos – Sudānas augstākā virsotne Kinyeti Imatong, bet austrumos – Sarkanās jūras kalni.

Galvaspilsēta Khartoum atrodas vietā, kur kopā satek Zilā Nīla un Baltā Nīla, izveidojot Nīlu, kas tālāk tek uz Ēģipti, lai ieplūstu Vidusjūrā.

Klimats: Lai arī Sudāna atrodas tropiskā zonā, tai ir raksturīgi vairāki klimata tipi – no sausa klimata ziemeļos līdz tropu klimatam pašos valsts dienvidrietumos.

Visā valstī nav vērojami plaša temperatūras amplitūdas maiņa. Centrālajā Sudānas daļā reizēm izceļas haboob – spēcīga un tikai šim reģionam raksturīga smilšu un putekļu vētra.

Robežvalstis: Sudāna robežojas ar Ēģipti ziemeļos, ar Eritreju un Etiopiju dienvidaustrumos un ar Čadu un Centrālāfrikas Republiku – rietumos.

Administratīvais iedalījums: Sudānā ir 25 pavalstis, kas tālāk iedalās 133 rajonos.

Etniskais sastāvs: Sudānā 52% iedzīvotāju ir melnādainie, 39% - arābi (ieskaitot arābu-melnādaino pēctečus). 70% iedzīvotāju ir musulmaņi.
Translate

Šodien

2019. gada 11. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākā upe pasaulē ir Nīla (6690 km), kas atrodas Āfrikas ziemeļaustrumos un ietek Vidusjūrā. Otrā garākā upe ir Amazone (6300 km), kas atrodas Dienvidamerikā un ietek Atlantijas okeānā. Trešā garākā upe ir Jandzī (Chang) (5530 km): tā plūst pāri Ķīnas dienvidiem un centrālajai daļai un ietek Austrumķīnas jūrā

Pasākumi

FONTAINE FESTIVAL LIEPĀJĀ

FONTAINE FESTIVAL

„Flashlight” fināls

Habemus

The Hobos

Mavourneen(rock – Dānija)

Frank Zappa Project

Kuchenbeat

+ Prison Bar striptease, Ap Art filmu telts un daudz kas...