Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Somāļu Republika

Galvaspilsēta: Mogadišo

Naudas vienība: Somālijas šiliņš (SOS)

Iedzīvotāju skaits: 9 558 000

Platība: 637 770 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Somālija atrodas Āfrikas ragā, Somālijas pussalā. Valsts reljefu pārsvarā veido plakankalnes, līdzenumi un augstienes. Pašos valsts ziemeļos atrodama daļa no Karkaar kalniem. Somālijā ir daudz derīgo izrakteņu, taču nemitīgo konfliktu dēļ tie joprojām netiek kārtīgi apgūti.

Klimats: Somālijā ļoti ietekmē vietējo cilvēku dzīvi. Gadā ir četras sezonas – divas lietus un divas sausās. Nokrišņu daudzums ir neregulārs. Laika posmā no maija līdz oktobrim valsti skar musonu vēji, uz brīdi veldzējot karsto zemi.

Robežvalstis: Ziemeļrietumos Somālija robežojas ar Džibuti, dienvidrietumos – ar Keniju un rietumos –ar Etiopiju.

Administratīvais iedalījums: Pirms pilsoņu kara Somālija bija iedalīta 18 reģionos. Šobrīd neatzīti Somālijas ziemeļi sastāv no četrām pašpasludinātām valstīm, savukārt dienvidus vairāk vai mazāk kontrolē Pārejas valdība, lai arī nemiernieki ir aktīvi arī šajā zonā.

Etniskais sastāvs: Somālijas populācija iedalās etniskajos klanos, no kuriem lielākie ir Hawiye (25%), Isaaq (22%), Darod (20%) un Rahanweyn (17%). Valdošā reliģija – islāms.

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pirms briti pārņēma Indiju, sargiem, kas apsargāja Taj Mahal, tika dots rīkojums nogalināt jebkuru ne musulmani, kas centīsies ienākt

Pasākumi

Maš Maš sadarbojas ar Normundu Pauniņu un Andi Grīvu

Muzikālā formācija Maš Maš piedāvā savu jaunāko singlu “Tagad šeit”, kuru sarakstījis Gints Saulītis un Rolands Ūdris. Dziesmā dzirdams arī Normunds Pauniņš (Otra Puse) un Andis Grīva....