Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Somāļu Republika

Galvaspilsēta: Mogadišo

Naudas vienība: Somālijas šiliņš (SOS)

Iedzīvotāju skaits: 9 558 000

Platība: 637 770 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Somālija atrodas Āfrikas ragā, Somālijas pussalā. Valsts reljefu pārsvarā veido plakankalnes, līdzenumi un augstienes. Pašos valsts ziemeļos atrodama daļa no Karkaar kalniem. Somālijā ir daudz derīgo izrakteņu, taču nemitīgo konfliktu dēļ tie joprojām netiek kārtīgi apgūti.

Klimats: Somālijā ļoti ietekmē vietējo cilvēku dzīvi. Gadā ir četras sezonas – divas lietus un divas sausās. Nokrišņu daudzums ir neregulārs. Laika posmā no maija līdz oktobrim valsti skar musonu vēji, uz brīdi veldzējot karsto zemi.

Robežvalstis: Ziemeļrietumos Somālija robežojas ar Džibuti, dienvidrietumos – ar Keniju un rietumos –ar Etiopiju.

Administratīvais iedalījums: Pirms pilsoņu kara Somālija bija iedalīta 18 reģionos. Šobrīd neatzīti Somālijas ziemeļi sastāv no četrām pašpasludinātām valstīm, savukārt dienvidus vairāk vai mazāk kontrolē Pārejas valdība, lai arī nemiernieki ir aktīvi arī šajā zonā.

Etniskais sastāvs: Somālijas populācija iedalās etniskajos klanos, no kuriem lielākie ir Hawiye (25%), Isaaq (22%), Darod (20%) un Rahanweyn (17%). Valdošā reliģija – islāms.

Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Los Andželosas sākotnējais nosaukums bija „El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de los Angeles de Porciuncula”, kas spāņu valodā nozīmē „Likteņa eņģeļu Karalienes Dievmātes ciemats”

Pasākumi

Iznācis jauns Mariannas Feitfulas albums

Arī Latvijas mūzikas veikalos jau parādījies Mariannas Feitfulas jaunais albums “Easy Come, Easy Go”. Albumam ir arī paskaidrojošs apakšnosaukums – “Songs For Music...