Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Senegālas Republika

Galvaspilsēta: Dakāra

Naudas vienība: Centrālāfrikas franks (XOF)

Iedzīvotāju skaits: 11 658 000

Platība: 195 733 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Bijusī Francijas kolonija Senegāla atrodas Rietumāfrikā Atlantijas okeāna piekrastē. Senegālas teritorija pārsvarā ir līdzena un zema (vidējais augstums - 200 m virs jūras līmeņa),ar smilšainu augsni.

Reljefs kļūst augstāks - virs 500 m - tikai pašos valsts dienvidaustrumos. Dienvidaustrumos ir atrodama arī valsts augstākā virsotne – Nepen Diakha (584m). Valsts ziemeļu robežu veido Senegālas upe, bet starp citām lielākajām jāizceļ arī Gambija un Casamance.

Senegālā atrodas arī kontinenta galējais rietumu punkts – Cape-Vert pussala, uz kuras izvietojusies Senegālas galvaspilsēta Dakāra.

Klimats: Senegālai raksturīgs tropu klimats ar izteiktām sausajām un lietus sezonām. Gaisa temperatūra iekšzemē ir augstāka nekā piekrastes rajonos.

Lielākās Senegālas pilsētas ir Dakāra, Touba un Thies.

Robežvalstis: Senegāla robežojas ar Mauritāniju ziemeļos, ar Mali austrumos, ar Gvineju un Gvineju – Bisavu dienvidos.

Administratīvais iedalījums: Senegālai ir 11 reģioni (Dakar, Diourbel, Fatick, Kaolack, Kolda, Louga, Matam, Saint - Louis, Tambacounda, Thies un Ziguinchor).

Etniskais sastāvs: Kā jau tas ir raksturīgs daudzām Rietumāfrikas valstīm, arī Seengālu raksturo liela etniskā dažādība. Lielākā etniskā grupa ir Wolof (43%), kam seko Serer (15%) un Lebou (10%).
Translate

Šodien

2019. gada 18. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Francijā ir vislielākais siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju

Pasākumi

Klajā nācis Green Day albums “21st Century Breakdown”

15.maijā “Warner Music” apgādā klajā nācis amerikāņu grupas “Green Day” jaunais studijas albums “21st Century Breakdown”, kas jau pieejams arī Latvijā....