Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Reunion aizjūras departaments.

Galvaspilsēta: Saint – Denis

Naudas vienība: Eiro (EUR)

Iedzīvotāju skaits: 793 000

Platība: 2512 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Reunion sala atrodas Indijas okeānā, apmēram 200km uz dienvidrietumiem no Maurīcijas. Reunion ir viens no Francijas aizjūras departamentiem, kā arī viens no 26 šīs valsts reģioniem.

Salas viena no augstākajām virsotnēm ir Piton de la Fournaise (2631m), kas bieži tiek dēvēts par Havaju salu vulkānu brāli dēļ līdzīgās izcelsmes un līdzīgajiem klimatiskajiem apstākļiem. Pēdējo 400 gadu laikā tas ir izvirdis ap 100 reižu un joprojām tiek rūpīgi novērots.

Salas augstākais punkts ir Piton des Nieges (3070m). Abu vulkānu nogāzes klāj ļoti biezi meži. Lauksaimniecībā izmantojamās zemes un pilsētas ir koncentrētas piekrastes zemienēs.

Administratīvais iedalījums: Reunion iedalās 4 apriņķos, 24 kantonos un 24 komūnās.

Etniskais sastāvs: Salas iedzīvotāju struktūra ir līdzīga kaimiņienei Maurīcijai (afrikāņi, malagasi, indiāņi, ķīnieši un etniskie francūži), tikai proporcijas ir atšķirīgas. Baltie sastāda ceturto daļu populācijas, indiāņi – 21%. Oficiālā valoda – franču.
Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

ASV 1/3 zemes klāj meži

Pasākumi

Warner Bros. izdod filmas “The Dark Knight” mūzikas albumu

Īsi pirms jaunās Betmena filmas “The Dark Knight pirmizrādes Latvijā, mūzikas izdevniecības “Warner Bros.” apgādā klajā nāks filmas oriģinālmūzikas albums....