Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Nigēras Republika

Galvaspilsēta: Niameja

Naudas vienība: Rierumāfrikas franks (XOF)

Iedzīvotāju skaits: 13 957 000

Platība: 1 267 000

Ģeogrāfija: Nigēra ir valsts Āfrikas rietumos, kas atrodas starp Sahāras tuksnesi un tā blakus esošajiem pustuksnešiem. Kopumā Nigēra ir visai līdzena valsts ar nelielu kalnu masīvu ziemeļu centrālajā daļā, kur arī atrodas valsts augstākais punkts – Indoukal-n-Taghes (2022m). Pašos valsts dienvidos plūst lielā Nigēras upe.

Klimats: Nigēras klimats galvenokārt ir karsts un mitrs, lielu daļu teritorijas aizņem tuksnesis. Pašos dienvidos, auglīgajos Nigēras upes krastos raksturīgs tropiskais klimats.

Tikai 3% no Nigēras teritorijas ir lauksaimniecībā izmantojamā zeme, 2% - meži un 7% - ganības. Nigērai lielu postu nodara ilgstošie sausuma periodi.

Robežvalstis: Nigēra robežojas ar Nigēriju un Beninu dienvidos, ar Burkinafaso un Mali rietumos, ar Alžīriju un Libānu ziemeļos, kā arī ar Čadu austrumos.

Administratīvais sastāvs: Nigērai ir 7 reģioni (Agadez, Diffa, Dosso, Maradi, Tahoua, Tillaberi, Zinder) un galvaspilsētas Niamejas rajons.

Etniskais sastāvs: Lielākā etniskā Nigēras iedzīvotāju grupas ir hausa (56%), pārsvarā dzīvo valsts ziemeļos), kā arī Zarma Songhay.
Translate

Šodien

2019. gada 18. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pasaulē ir ap 175 valodām, kurās runā mazāk kā 10 cilvēki un gandrīz 500, kurās runā mazāk kā 100 cilvēki. Viena ceturtā daļa pasaules valodu runā mazāk kā 1000 cilvēku

Pasākumi

Intara Busuļa solo koncerts „Tāds es esmu...”

Bez uzliktām maskām, bez liekiem PR trikiem, atkal ar jaunu, trakulīgu,
nepārspējamu emociju vilni savus klausītājus pārsteigs Intars Busulis, 15.
jūlijā sniedzot solo koncertu...