Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Namībijas Republika

Galvaspilsēta: Vindhoela

Naudas vienība: Namībijas dolārs (NAD)

Iedzīvotāju skaits: 1 820 000

Platība: 825 100 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Namībija ir valsts Āfrikas dienvidos, Atlantijas okeāna krastā. Valstī ir pieci ģeogrāfiskie apgabali, kurus raksturo dažāda veida veģetācija - Centrālais plato; Namib tuksnesis; kalniene; Tropu savanna un Kalahari tuksnesis.

Namībijā ir divi tuksneši – Namib (viens no vecākajiem tuksnešiem pasaulē), stiepjas gar Atlantijas okeāna krastu un aizņem 50 000 km² lielu teritoriju, svarīga volframa, sāls un dimantu ieguves vieta. Otrs tuksnesis – Kalahari, atrodas valsts austrumos un kopā ar Botsvānā esošo daļu aizņem 900 000 km² lielu teritoriju. Namībija ir otra visretāk apdzīvotā valsts pasaulē (aiz Mongolijas) – 2.5 cilv./km²

Klimats: Pateicoties reljefam un gaisa masu cirkulācijas īpatnībām šeit ir samērā sauss un mēreni silts. Viskarstākais mēnesis ir janvāris, kad vidējā temperatūra svārstās no +20°С - +25°С piekrastē līdz +30°С Kalahari tuksnesī. Lietus sezona ir no janvāra līdz martam. Ap 300 saulainu dienu gadā.

Lielākās Namībijas upes ir Orange un Zambezi.

Robežvalstis: Namībija robežojas ar Angolu un Zambiju ziemeļos, ar Botsvānu austrumos un Dienvidāfriku dienvidos.

Administratīvais iedalījums: Namībija ir iedalīta 13 reģionos (Caprivi, Erongo, Hardap, Karas, Okavango, Khomas, Kunene, Ohangwena, Omaheke, Omusati, Oshana, Oshikoto un Otjozondjupa).

Etniskais sastāvs: Namībijas iedzīvotāji pārstāv dažādas etniskās grupas, no kurām lielākās ir Ovambo (50%) un Kavangos (9%).

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

San Marino ir pasaulē mazākā republika (38km2) un, iespējams, vecākā valsts Eiropā, kas dibināta 4.gadsimtā

Pasākumi

Tagad LNMM var noskatīties režisora Pētera Krilova dokumentālo filmu par GUSTAVU KLUCI

No 2009.gada 3.jūnija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, Gustava Kluča kabinetā tiek demonstrēta režisora Pētera Krilova dokumentālā filma „Klucis – nepareizais latvietis”....