Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Maurīcijas Republika

Galvaspilsēta: Portluisa

Naudas vienība: Maurīcijas rūpija (MUR)

Iedzīvotāju skaits: 1 265 000

Platība: 2040 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Maurīcija ir salu valsts Maskarēnu salu grupā, kas atrodas Indijas okeāna rietumdaļā 800 km tālāk uz austrumiem no Madagaskaras. Valsts teritoriju veido Maurīcijas, Rodrigesa, Maskarēnu, Kargadosas-Karahosas, Agalegas salas.

Maurīcijas salas reljefu veido augstiene. Salas centrā atrodas plato ar nelielu kalnu virkni. Lielākā salas daļa ir līdzena, ziemeļos un austrumos atrodas lauksaimniecības kultūru lauki. Gar piekrasti stiepjas baltu smilšu pludmaļu plaša josla, izrobota nelieliem līčiem un apbūvēta ar grezniem hoteļiem.

Klimats: Klimatu vasarā (novembris - aprīlis) raksturo 27 grādi piekrastē un 23 grādi centrālajā daļā, ziemā (maijs - oktobris) 21 grāds piekrastē un 17 grādi centrālajā daļā. Ūdens temperatūra ziemā vidēji ir 22 grādi.

Administratīvais iedalījums: Maurīcijas sala iedalās 9 rajonos (Melnās Upes rajons, Flacq, Grand Port, Moka, Pamplemousses, Plaines Wilhelms, Portluisa, Rivere du Rempart un Savanne).

Etniskais sastāvs: Maurīcijas populācijā ietilpst vairākas etniskās grupas – 48% indiešu/aziātu pēcteču, 27% kreolu, 3% ķīniešu un 2% indiešu.

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Singapūrā ir aizliegtas košļājamās gumijas, jo tās „apkaunojot vidi, kas ir brīva no netīrumiem”

Pasākumi

Andrejsalā skanēs industriālā mūzika

Piektdien, 29. augustā, Andrejsalas dienvidu krastā pietauvotajā Peldošajā darbnīcā nr. 659 notiks Latvijas industriālās mūzikas festivāls Naktsmaiņa, kas ilgs no pulksten 19.00 līdz pat...