Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Maurīcijas Republika

Galvaspilsēta: Portluisa

Naudas vienība: Maurīcijas rūpija (MUR)

Iedzīvotāju skaits: 1 265 000

Platība: 2040 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Maurīcija ir salu valsts Maskarēnu salu grupā, kas atrodas Indijas okeāna rietumdaļā 800 km tālāk uz austrumiem no Madagaskaras. Valsts teritoriju veido Maurīcijas, Rodrigesa, Maskarēnu, Kargadosas-Karahosas, Agalegas salas.

Maurīcijas salas reljefu veido augstiene. Salas centrā atrodas plato ar nelielu kalnu virkni. Lielākā salas daļa ir līdzena, ziemeļos un austrumos atrodas lauksaimniecības kultūru lauki. Gar piekrasti stiepjas baltu smilšu pludmaļu plaša josla, izrobota nelieliem līčiem un apbūvēta ar grezniem hoteļiem.

Klimats: Klimatu vasarā (novembris - aprīlis) raksturo 27 grādi piekrastē un 23 grādi centrālajā daļā, ziemā (maijs - oktobris) 21 grāds piekrastē un 17 grādi centrālajā daļā. Ūdens temperatūra ziemā vidēji ir 22 grādi.

Administratīvais iedalījums: Maurīcijas sala iedalās 9 rajonos (Melnās Upes rajons, Flacq, Grand Port, Moka, Pamplemousses, Plaines Wilhelms, Portluisa, Rivere du Rempart un Savanne).

Etniskais sastāvs: Maurīcijas populācijā ietilpst vairākas etniskās grupas – 48% indiešu/aziātu pēcteču, 27% kreolu, 3% ķīniešu un 2% indiešu.

Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Nāves jūra ir zemākais punkts uz Zemes virsmas, kas robežojas ar zemi, un atrodas 396 m zem jūras līmeņa. Nāves jūras ūdeņiem nav izplūdes. Ūdenim iztvaikojot, pāri paliek minerāli, līdz ar to Nāves jūras sāls koncentrācija sastāda 25%

Pasākumi

Kristīnas Agileras (Christina Aguilera) Eiropas koncerti pārcelti uz nākošo gadu

Kristīnas Agileras 18.oktobrī Arēnā Rīga paredzētais koncerts, kā arī citi koncerti, kurus bija paredzēts organizēt Eiropā, pārcelti uz 2009.gadu....