Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Mauritānijas Islāma Republika

Galvaspilsēta: Nuakšota

Naudas vienība: Mauritānijas oguja (MRO)

Iedzīvotāju skaits: 3 069 000

Platība: 1 030 000 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Mauritānija ir valsts Āfrikas ziemeļrietumos un to raksturo visai līdzens reljefs. Lielu daļu tās teritorijas veido neauglīgi līdzenumi ar fragmentāriem klinšu atsegumiem. Valsts dienvidrietumos atrodas vairākas kraujas, kas šķērso plakankalnes, no kurām augstākā ir Adrar, vietām sasniedzot 500m augstumu.

Tuksneši un pustuksneši aizņem 2/3 valsts teritorijas, turklāt tam ir tendence izplesties. Cauri valstij plūst Senegālas upe un tās krastos atrodas auglīgas zonas, kurās notiek arī lauksaimnieciskā aktivitāte. Upes krastos ir atrodami arī atsevišķi tropu mežu masīvi.

Klimats: Mauritānijas klimatu raksturo krasas temperatūras maiņas diennakts laikā, kā arī ļoti neregulārs nokrišņu daudzums. Sausās sezonas laikā valsti (izņemot pašu piekrasti) skar putekļainie harmattan vēji. Vairums nokrišņu krīt īsajā lietus sezonas laikā no jūlija līdz septembrim.

Robežvalstis: Mauritānija robežojas ar Senegālu dienvidrietumos, ar Mali austrumos un dienvidaustrumos, ar Alžīriju ziemeļaustrumos un ar Marokas kontrolēto Rietumsahāru – ziemeļrietumos.

Administratīvais iedalījums: Mauritānijas valsts iedalās 12 reģionos (Adrar, Assaba, Brakna, Dakhlet Nouadhibou, Gorgol, Guidimaka, Hodh Ech Chargui, Hodh El Gharbi, Tagant, Tiris Zemmour, Trarza) un galvaspilsētas Nuakšotas reģionā.

Etniskais sastāvs: 40% valsts iedzīvotāju ir arābu/afrikāņu pēcteči, 30% - arābi un 20% afrikāņi. 99% iedzīvotāju ir islāma ticīgie.

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākā upe pasaulē ir Nīla (6690 km), kas atrodas Āfrikas ziemeļaustrumos un ietek Vidusjūrā. Otrā garākā upe ir Amazone (6300 km), kas atrodas Dienvidamerikā un ietek Atlantijas okeānā. Trešā garākā upe ir Jandzī (Chang) (5530 km): tā plūst pāri Ķīnas dienvidiem un centrālajai daļai un ietek Austrumķīnas jūrā

Pasākumi

Izdots Ingus Pētersons un Ziemeļlatvijas kameransambļa CD “Emīls Dārziņš un Volfgangs Dārziņš –Satikšanās”

“Satikšanās” – tā ir tēva un dēla Emīla un Volfganga Dārziņu, dziedātāja Ingus Pētersona un Ziemeļlatvijas kameransambļa satikšanās ne tikai mūzikā, bet arī dzīvē un mūžībā....