Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Mali Republika

Galvaspilsēta: Bamako

Naudas vienība: Centrālāfrikas franks (XOF)

Iedzīvotāju skaits: 11 995 000

Platība: 1 240 192 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Mali ir valsts Rietumāfrikā, kas atrodas uz dienvidaustrumiem no Alžīrijas. Lielākā daļa teritorijas atrodas Sahāras dienvidos, tāpēc sauso sezonu laikā to skar sausie un putekļainie harmattan vēji.

Valsts dienvidos dominē savanna, savukārt ziemeļos - pauguri un pakalni. Ziemeļaustrumi ir viskalnainākie, dažiem punktiem sasniedzot 1000m augstumu. Tuksneši un pustuksneši aizņemt 65% Mali teritorijās.

Nigēras upe iekšzemē rada ļoti auglīgu deltu, plūstot no Gvinejas puses un ietekot Gvinejas līcī. Nigēra un Senegāla ir divas galvenās Mali upes. Valsts augstākais punkts ir Hombori kalns.

Klimats: Mali ziemeļos raksturīgs sauss klimats, bet dienvidos – subtropu. Kopumā valstī valda sauss laiks un lietus sezona (ne pārāk spēcīga) ilgst apmēram 4 mēnešus. Janvāris ir aukstākais gada mēnesis, savukārt aprīlis – viskarstākais. Lietus sezonā Nigēras upe regulāri pārplūst.

Robežvalstis: Mali robežojas ar Alžīriju ziemeļos, ar Nigēru austrumos, ar Burkinafaso un Kotdivuāru dienvidos, Gvineju - dienvidrietumos un Senegālu un Mauritāniju rietumos.

Administratīvais iedalījums: Mali iedalās 8 reģionos (Gao, Kayes, Kidal, Koulikoro, Mopti, Segou, Sikasso, Timbuktu) un galvaspilsētas Bamako speciālajā zonā.

Etniskais sastāvs: Mali iedzīvotāju sastāvu veido dažādas etniskās grupas, kurām ir līdzīgas vēstures, kultūras un reliģiskās tradīcijas. Izņēmumi ir tikai divas arābu izcelsmes ciltis – tuaregi un mauri. Lielākās etniskās grupas ir Mande (50%), Peul (17%) un Voltaic (12%).
Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Taj Mahal – viena no brīnišķīgākajām celtnēm pasaulē – tika plānota nojaukšanai 1830.gadā, lai varētu atdalīt celtnes marmora fasādi, un ar kuģi nogādāt uz izsoli Londonā. Nojaukšanas iekārtas jau tika pievestas Taj Mahal dārzos, un darbam pie nojaukšanas bija tūlīt jāsākas, kad tika saņemts rīkojums no Londonas neturpināt. Iemesls tam bija tāds, ka pirmā Indijas monumentu marmora fasāžu izsole bija izgāzusies, līdz ar to neatmaksātos nojaukt 200 gadus veco mauzoleju

Pasākumi

Pedigree un Whiskas ir palīdzējuši 12 Baltijas dzīvnieku patversmēm

Dzīvnieku barības ražotāju „Pedigree” un „Whiskas” rīkotās akcijas rezultātā kopumā tika ziedoti 60 tūkstoši eiro 12 Baltijas dzīvnieku patversmēm. Septembrī un oktobrī...