Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Malāvi Republika

Galvaspilsēta: Lilongwe

Naudas vienība: Malāvi kvača (MWK)

Iedzīvotāju skaits: 12 884 000

Platība: 118 484 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Malāvi atrodas dienvidaustrumu Āfrikā. Lielā Rifta ieleja šķērso valsti no ziemeļiem uz dienvidiem. Šajā ielejā atrodas Malāvi ezers, kas ir trešais lielākais kontinentā un 10. pasaulē, aizņemot 10% valsts teritorijas! No ezera dienvidu gala iztek Shire upe un ieplūst Zambezi.

Austrumos un rietumos no Lielās Rifta ielejas atrodas augstas plakankalnes. Uz ziemeļiem no ezera paceļas Nyika augstiene, savukārt uz dienvidiem - Shire augstiene.

Klimats: Malāvi valda subtropu klimats, lietus sezonai ilgstot no novembra līdz aprīlim. Laiks no oktobra līdz aprīlim ir karsts un mitrs. Malāvi teritorijā atrodas 5 nacionālie parki - Cape Maclear, Kasungu, Lengwe, Liwonde un Nyika.

Robežvalstis: Malāvi robežojas ar Zambiju ziemeļrietumos, ar Tanzāniju ziemeļos un ar Mozambiku austrumos, dienvidos un rietumos.

Administratīvais iedalījums: Malāvi iedalās trīs reģionos (Ziemeļu, Centrālais un Dienvidu), kas tālāk ir sadalīti 27 rajonos.

Etniskais sastāvs: Malāvi populācija sastāv no vairākām etniskām grupām. Chewa dominē Centrālajā reģionā, Nyanja – Dienvidu, bet Tumbuka – Ziemeļu reģionā.
Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kad viesuļvētra pārvietojas pār sauszemi vai virs aukstākiem ūdeņiem, vētra sāk norimt, jo vētras degviela ir silts ūdens

Pasākumi

The Killers izdod jaunu albumu

Grupa “The Killers” izdevusi savu trešo studijas albumu “Day & Age”, kas no šīs nedēļas pieejams arī Latvijā....