Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Madagaskaras Republika

Platība: 587 040 km2

Galvaspilsēta: Antananarivu

Iedzīvotāju skaits: 17.26 milj.

Naudas vienība: Madagaskaras franks

Ģeogrāfija: Madagaskara sastāv no sešiem reģioniem ar ļoti dažādiem klimatiem. Dienvidrietumi ir sausākais Madagaskaras reģions. Madagaskara atrodas Indijas okeānā, dienvidaustrumos no Āfrikas un no kontinenta to atdala Mozambikas šaurums.

1580 km gara un 570 km plata, Madagaskara ir ceturtā lielākā sala pasaulē. Tās ievērojamākā pazīme ir krauja - kalnu grēda, kas stiepjas visa austrumu krasta garumā.

Šī sala ir dabas mīļotāju paradīze. Tā ir mazapdzīvota, vairāk nekā divas reizes lielāka par Lielbritāniju, un tajā ir ne mazāk kā seši dažādi mikroklimati. Madagaskaras augstākais klans ir Maromokotro (2876 m).

Klimats: Madagaskara ir tropiska sala un tajā pamatā ir divas sezonas – lietus un sausā sezona. Lietus sezona ir no novembra beigām līdz aprīļa beigām. Šajā laika periodā ir lietusgāzes (musoni) un cikloni, kas skar salu.

Sausā sezona parasti sākas maija sākumā un ilgst līdz oktobra beigām, novembrim. Vidējā dienas temperatūra svārstās no 25ºC augstienēs un līdz 30ºC piekrastes rajonos.

Robežvalstis: Madagaskara ir sala Indijas okeānā.

Administratīvais iedalījums: Madagaskarā ir 6 autonomās provinces (Antananarivo, Fianarantosa, Toamasina, Antsinarana, Mahajanga un Toliara), kā arī 22 reģioni.

Etniskais sastāvs: Salu apdzīvo malagasi, kurus veido vairākas etniskās grupas, no kurām neviena nav nospiedošā vairākumā.
Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vārds „cunami” japāņu valodā nozīmē „ostas vilnis”. Cunami dažkārt tiek nepareizi saukti kā paisuma viļņi – cunami neizraisa straumes (straumes veido mēness gravitācijas spēks). Parastos viļņus izraisa vējš

Pasākumi

Dziedātājam Mikam Saulītim uzradies kvēls pielūdzējs

Jau mēnesi muzikālais restorāns Dejavu (Brīvības iela 151, ieeja no Cēsu ielas) piedāvā saviem apmeklētājiem ceturtdienās baudīt kāda mākslinieka uzstāšanos. Līdz šim muzikālā...