Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Libērijas Republika

Galvaspilsēta: Monrovija

Naudas vienība: Libērijas dolārs

Iedzīvotāju skaits: 3 386 000

Platība: 111 370 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Libērija ir valsts Rietumāfrikā, kuras ainavu raksturo pauguraini piekrastes līdzenumi un nelieli kalni valsts ziemeļaustrumos. Augstākais valsts punkts ir Wuteve kalns – 1440m, kas atrodas valsts ziemeļrietumos, kur atrodama daļa Rietumāfrikas kalnu grēdas un Gvinejas augstienes.

Klimats: Libērijā valda ekvatoriālais klimats, kam raksturīgs karsts laiks visu gadu. Laikā no maija līdz oktobrim novērojamas biežas un spēcīgas lietusgāzes. Ziemas mēnešos (laikā no maija līdz oktobrim) valsti skar sausie un putekļainie harmattan vēji.

Trīs lielākās Libērijas upes ir St. Paul (izteka atrodas netālu no Monrovijas), St. John (pie Buchanan pilsētas, kas ir otra lielākā valstī) un Cestos. Visas trīs upes ietek Atlantijas okeānā.

Robežvalstis: Ziemeļrietumos Libērija robežojas ar Sjerraleoni, ziemeļos – ar Gvineju un Kotdivuāru. Dienvidrietumos valsti apskalo Atlantijas okeāns.

Administratīvais iedalījums: Libērija iedalās 15 rajonos (Bomi, Bong, Gbarpolu, Grand Bassa, Grand Cape Mount, Grand Gedeh, Grand Kru, Lofa, Margibi, Maryland, Montserrado, Nimba, River Cess, River Gee un Sinoe).

Etniskais sastāvs: Libērijas populāciju veido 16 etniskās grupas. 95% veido afrikāņu ciltis (Kpelle, Basa, Gio, Kru un citas), 2.5% veido amerikāņu pēcnācēji Libērijā, kā arī valstī mājo ap 5000 eiropiešu.
Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sahāras tuksnesis izplešas aptuveni 800 m gadā

Pasākumi

Cēsīs atvērts mūsdienīgs centrs Pils kompleksa apmeklētājiem

Starp Cēsu veco un jauno pili durvis vēris mūsdienīgs Pils kompleksa apmeklētāju centrs – tūrisma informācijas centrs....