Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Lesoto Karaliste

Galvaspilsēta: Maseru

Naudas vienība: Lesoto loti (LSL)

Iedzīvotāju skaits: 1 795 000

Platība: 30 355 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Lesoto ir kalnaina valsts Āfrikas dienvidos. Bez unikālā fakta, ka Lesoto ir anklāvs, šī valsts ir vienīgā neatkarīgā valsts pasaulē, kas visa atrodas augstāk par 1000m virs jūras līmeņa.

Zemākais tās punkts ir 1400m virs jūras līmeņa un tas ir pasaules rekords.

Vispārīgi Lesoto var iedalīt trīs ģeogrāfiskajos reģionos - zemienes (Caledon upes dienvidu krasti, Senqu upes ieleja), augstienes (tās veido Drakensberg un Maloti kalnu grēdas valsts austrumos un centrālajos rajonos) un priekškalnes (atrodas starp zemienēm un augstienēm).

Augstākais valsts punkts ir Thabana Ntleyana kalns (3482m).

Lai arī ūdenstilpņu Lesoto ir maz, lielākās upes spēlē nozīmīgu lomu valsts ekonomikā un jo sevišķi enerģētikā.

Klimats: Dēļ augstā ģeogrāfiskā novietojuma laikapstākļi šeit ir vēsāki nekā citās kaimiņvalstīs. Lesoto valda kontinentālais klimats ar karstām vasarām un vēsām ziemām. Augstienēs ziemā temperatūra mēdz noslīdēt līdz pat 18 grādiem zem nulles. 85% nokrišņu valstī nokrīt laikā no oktobra līdz aprīlim.

Robežvalstis: Lesoto it anklāvs Dienvidāfrikas teritorijā, kas nozīmē, ka tā to apņem pilnībā. Pasaulē ir vēl tikai 2 anklāvi – Sanmarīno un Vatikāns.

Administratīvais iedalījums: Lesoto iedalās 10 rajonos (Berea, Butha – Buthe, Leribe, Mafeteng, Maseru, Mohale’s Hoek, Mokhotlong, Qacha’s Nek, Quithing un Thaba – Tseka).

Etniskais sastāvs: Tā kā Lesoto ir ilga vēsture kā vienotai nācijai un pat britu koloniālisms to nav mainījis, valsts etniskais sastāvs ir izteikti homogēns. Apmēram 99.7% valsts iedzīvotāju sevi identificē ar Basotho grupu.
Translate

Šodien

2019. gada 18. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pasaules rekords alkoholisko dzērienu lietošanā pieder Luksemburgai

Pasākumi

Basģitāras leģendas Billija Šīhena meistarklase Rīgā

Septembra sākumā Rīgā viesosies viens no mūsdienu ievērojamākajiem basģitāristiem Billijs Šīhens (Billy Sheehan). Otrdien, 2. septembrī, plkst. 17.00 Mūzikas akadēmijas Studentu klubā...