Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Kenijas Republika

Galvaspilsēta: Nairobi

Naudas vienība: Kenijas šiliņš (KES)

Iedzīvotāju skaits: 34 707 000

Platība: 580 000

Ģeogrāfija: Kenija ir 47. lielākā valsts pasaulē. No Indijas okeāna virzienā uz valsts centru reljefs no piekrastes zemienēm pārvēršas augstienēs. Augstieni šķērso Lielās Plaisas ieleja, kas ir auglīgs līdzenums Kenijas rietumu daļā. Jāpiebilst, ka Kenijas augstienes ir viens no auglīgākajiem reģioniem visā kontinentā, ražojot ļoti daudz lauksaimniecības produkcijas. Tieši augstienēs atrodas valsts augstākais punkts – Kenijas kalns (5199m), kas ir otrs augstākais visā Āfrikā.

Klimats: Kenijā valda tropiskais klimats. Piekrastē raksturīgs karsts un mitrs laiks, savukārt iekšzemē – mērenāks. Valsts ziemeļos un ziemeļaustrumos valda ļoti sauss laiks. Lietus sezona ilgst no aprīļa līdz jūnijam. Karstākais periods ilgst no februāra līdz martam, bet vēsākais – no jūlija līdz augustam.

Kenijā ir ap 20 nacionālo parku, kas liecina par valdības īpašo lomu dabas aizsardzībā.

Galvenās Kenijas upes ir Galana un Tana.

Lielākās valsts pilsētas ir Nairobi, Mombasa un Lodwar.

Robežvalstis: Kenija robežojas ar Etiopiju ziemeļos, ar Somāliju austrumos, ar Tanzāniju dienvidos, ar Ugandu rietumos un Sudānu ziemeļrietumos.

Administratīvais iedalījums: Kenija sastāv no 8 provincēm (Centrālā province, Piekrastes province, Austrumu province, Nairobi province, Ziemeļaustrumu province, Nyanza province, Lielās Plaisas ielejas province un Rietumu province), kas tālāk iedalās 69 rajonos.

Etniskais sastāvs: Kenijai raksturīga ļoti izteikta etniskā dažādība. Lielākās etniskās grupas ir Kikuyu (21%), Luhya (14%), Luo (12%), Kalenjin un Kamba (abām pa 11%). Kopumā etnisko grupu skaits ir tuvs vienam simtam.
Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Nīla ir vienīgā upe pasaulē, kas iztek netālu no ekvatora un no turienes plūst uz mērenākām joslām

Pasākumi

Satellites LV jaunie albumi pieejami digitālai lejupielādei

Pašmāju grupas “Satellites LV” abi nule kā klajā laistie studijas albumi “Bezvadu” un “Vadu” no šīs nedēļas digitālai lejupielādei pieejami mp3 servisā “Platforma.lv”....