Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Gvinejas – Bisavas Republika

Galvaspilsēta: Bisava

Naudas vienība: Rietumāfrikas franks (XOF)

Iedzīvotāju skaits: 1 586 000

Platība: 36 544 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Gvineja – Bisava ir valsts Āfrikas rietumos un viena no mazākajām visā kontinentā. Tropu zonas valsts reljefs ir relatīvi zems un līdzens (augstākais punkts – 300m).

Valsts vidienē dominē savannas, savukārt piekrastē – purvaini līdzenumi.

Klimats: Gvinejai – Bisavai raksturīgs tropu klimats, kas kopumā raksturojams kā karsts un mitrs. Musonu lietus sezona ilgst no jūnija līdz novembrim, bet sausā sezona ar harmattan vējiem – no decembra līdz maijam.

Gvinejai – Bisavai pieder arī Bijagos salu arhipelāgs, kas sastāv no 18 lielākām un vairākiem dučiem mazākām salām.

Robežvalstis: Ziemeļos valsts robežojas ar Senegālu, bet dienvidos un austrumos – ar Gvineju. Rietumos to apskalo Atlantijas okeāns.

Administratīvais iedalījums: Gvinejai – Bisavai ir 8 reģioni (Bafata, Biombo, Bolama, Cacheu, Gabu, Oio, Quinara, Tombali) un viens autonomais sektors, ko veido galvaspilsēta Bisava ar apkārtni.

Etniskais sastāvs: 99% valsts iedzīvotāju ir afrikāņi. Valstī ir daudz etnisko grupu, no kurām lielākās ir Balanta (30%), Fula (20%), Manjaca (14%) un Mandinga (13%).
Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Calama (pilsēta Atacama tuksnesī, Čīlē) nekad nav lijis

Pasākumi

"Depeche Mode" paziņo jaunā albuma dziesmu sarakstu

Koncertaģentūra "FBI" informē: Slavenā britu grupa "Depeche Mode" savā oficiālajā mājas lapā www.depechemode.com publicējusi dziesmu sarakstu, kas būs iekļautas grupas...