Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Gvinejas Republika

Galvaspilsēta: Konakri

Naudas vienība: Gvinejas franks (GFr)

Iedzīvotāju skaits: 10,211,437

Platība: 245 800 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: valsts Āfrikas ziemeļrietumos. Rietumos to apskalo Atlantijas okeāns (krasta līnija 320 km). Piekrastes rajonos reljefā dominē līdzenumi, kalnaines atrodas vairāk iekšzemes daļā (augstākā virsotne: Nimba 1,752 m ).

Klimats: pārsvarā ir karsts un mitrs. Vislabākais laiks, kad doties uz Gvineju ir novembris-marts, kad temperatūra ir mērena un naktis ir tikai par dažiem grādiem vēsākas. Laikā no decembra līdz februārim sausumu nesošie ziemeļaustrumu vēji iznēsā Sahāras smiltis pa visu valsti. Jūlijs-augusts ir lietus sezona Gvinejā, kad slēgti ir vairāki ceļi.

Ja dodaties uz kalniem, jāņem līdzi siltākas drēbes, jo šeit gaisa temperatūra sasniedz vien 5 C. Galvaspilsētas vidējā temperatūra 29 grādi, vēsākajos mēnešos 23.

Robežvalstis: Ziemeļrietumos tā robežojas ar Gvineju-Bisavu, ziemeļos ar Senegālu, ziemeļos un ziemeļaustrumos ar Mali, austrumos ar Kotdivuāru, bet dienvidos ar Libēriju un Sjerraleoni.

Etniskais sastāvs: fulbi 40%, malinki 30%, susi 20%, citas etniskās grupas 10%.
Translate

Šodien

2019. gada 18. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pasaulē lielākās zelta raktuves atrodas Juneau, Aļaskā

Pasākumi

5 ritmi. Deja. Personīgie rituāli

"5 ritmu" struktūra iekļaujas dabīgo norišu ciklos; tai ir nosacīts sākums, kulminācija un nobeigums, kas novērojams absolūti visur- jebkurā (pat vismilzīgākajā un...