Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Džibuti Republika

Galvaspilsēta: Džibuti

Platība: 23 300 kv.km

Iedzīvotāju skaits: 506,221

Valūta: Džibuti franks (DJF)

Ģeogrāfja: Valsts ZA Āfrikā, Adenas līča un Bādelmandeba šauruma piekrastē. Augstākā virsotne - Moussa Ali (2028 m), lielākais ezers- Abhebads, garākā upe - Veima.

Klimats: karsts, svelmains, sauss. Reljefs veidojas no piekrastes līdzenumiem un plakankalnēm, ko atdala centrālās augstienes, ainavu veido akmeņains tuksnesis.

Dabas resursi ietver zelta rūdu, naftas atradnes, mālus, granītu, kaļķakmeni, marmoru, sāli, pumeku u.c. Klimats raksturojams kā sauss un principā ir viens no karstākajiem pasaulē. Temperatūras svārstās no 25°C decembrī līdz 40°C jūlijā, mēdz sasniegt arī 45°C. Gaiss mēdz būt arī ļoti mitrs blakus esošās Sarkanās jūras dēļ. Džibuti sastopamas divas sezonas, sezona, kad vējš iegriežas no ziemeļaustrumiem (pasāts, kas nāk no Indijas okeāna) var atnest lietu un plūdus. Karstākā un sausākā sezona ietver jūniju, jūliju, augustu, kad šeit iegriežas rietumu puses gaisa plūsmas, kas sev līdzi nes pamatīgu karstumu ar no tā izrietošo sausumu.

Robežvalstis: Somālija, Etiopija, Eritreja

Administratīvais iedalījums: 6 apgabali; Ali Sabieh, Arta, Dikhil, Djibouti, Obock, Tadjourah.

Etniskais sastāvs: somāļi 60%, afāri 35%, citas tautības 5% (franči, arābi, etiopieši, itāļi).


Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kanāda ir indiešu vārds, kas nozīmē „Lielais ciems”

Pasākumi

Grupas “Remix” jaunā DVD prezentācijas koncerts

Latviešu supergrupa “Remix” 27.augustā ar prezentācijas koncertu Dzintaru koncertzālē atzīmēs jaunā DVD “Uz veselību!” klajā nākšanu.
DVD prezentācijas koncertā Dzintaru...