Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Kotdivuāras Republika

Galvaspilsēta: Yamossoukro

Naudas vienība: Rietumāfrikas franks (XOF)

Iedzīvotāju skaits: 18 013 000

Platība: 322 460 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Vispārīgi Kotdivuāras reljefs raksturojams kā plakankalne, kas virzienā no okeāna uz iekšzemi kļūst aizvien augstāka. Dienvidaustrumus raksturo piekrastes iekšzemes lagūnas, kas sākas pie Ganas robežas un turpinās pārsimts kilometrus pa austrumu piekrasti.

Dienvidu reģionus valstī klāj tropu meži. Austrumos atrodami biezi mežu masīvi, savukārt rietumos – mežainas zemienes. Valsts vidienē atrodama mežu - savannas robežjosla, kas atdala piekrastes mežus un iekšzemes savannas.

Augstākais valsts punkts ir Nimba kalns (1752m), kas atrodas rietumu daļā. 8% valsts teritorijas sastāda lauksaimniecībā izmantojamās platības.

Klimats: Kotdivuārā ir silts un mitrs. Dienvidu piekrastē tas ir ekvatoriāls, savukārt vidienēs – tropiskais, bet ziemeļu apgabalos – tuksneša. Valstī izšķir trīs sezonas jeb gadalaikus - silto un sauso (novembris - marts), karsto un sauso (marts-maijs) un karsto un mitro (maijs - oktobris).

Robežvalstis: Kotdivuāra robežojas ar Libēriju dienvidrietumos, ar Gvineju ziemeļrietumos, ar Mali ziemeļos, ar Burkinafaso ziemeļaustrumos un ar Ganu austrumos.

Administratīvais iedalījums: Kotdivuāra iedalās 19 reģionos, kas tālāk sadalās 58 departamentos.
Etniskais sastāvs. Kotdivuāras populācija sastāv no vairākām cilšu grupām, no kurām lielākās ir Akan (42%), Gur (17%) un Mandes (16%).
Translate

Šodien

2019. gada 22. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Viesuļvētra ir spēcīga, rotējoša vētra, kas veidojas virs siltajiem okeāniem netālu no ekvatora. Viesuļvētras tiek sauktas par tropisko ciklonu. Viesuļvētrai raksturīgi spēcīgi, rotējoši vēji (vismaz 119 km/h), milzīgi lietus daudzumi, zemas gaisa masas, pērkons un zibens. Viesuļvētras vēji rotē pretēji pulksteņa rādītāja virzienam ap centrālo punktu

Pasākumi

Normunds Rutulis piedāvā hausmūzikas albumu

1.maijā klajā nāks Normunda Rutuļa projekta N’Works debijas albums “Double B Tonality”, kas ir viens no pirmajiem latviešu “soulful house” stila mūzikas albumiem....