Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Kotdivuāras Republika

Galvaspilsēta: Yamossoukro

Naudas vienība: Rietumāfrikas franks (XOF)

Iedzīvotāju skaits: 18 013 000

Platība: 322 460 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Vispārīgi Kotdivuāras reljefs raksturojams kā plakankalne, kas virzienā no okeāna uz iekšzemi kļūst aizvien augstāka. Dienvidaustrumus raksturo piekrastes iekšzemes lagūnas, kas sākas pie Ganas robežas un turpinās pārsimts kilometrus pa austrumu piekrasti.

Dienvidu reģionus valstī klāj tropu meži. Austrumos atrodami biezi mežu masīvi, savukārt rietumos – mežainas zemienes. Valsts vidienē atrodama mežu - savannas robežjosla, kas atdala piekrastes mežus un iekšzemes savannas.

Augstākais valsts punkts ir Nimba kalns (1752m), kas atrodas rietumu daļā. 8% valsts teritorijas sastāda lauksaimniecībā izmantojamās platības.

Klimats: Kotdivuārā ir silts un mitrs. Dienvidu piekrastē tas ir ekvatoriāls, savukārt vidienēs – tropiskais, bet ziemeļu apgabalos – tuksneša. Valstī izšķir trīs sezonas jeb gadalaikus - silto un sauso (novembris - marts), karsto un sauso (marts-maijs) un karsto un mitro (maijs - oktobris).

Robežvalstis: Kotdivuāra robežojas ar Libēriju dienvidrietumos, ar Gvineju ziemeļrietumos, ar Mali ziemeļos, ar Burkinafaso ziemeļaustrumos un ar Ganu austrumos.

Administratīvais iedalījums: Kotdivuāra iedalās 19 reģionos, kas tālāk sadalās 58 departamentos.
Etniskais sastāvs. Kotdivuāras populācija sastāv no vairākām cilšu grupām, no kurām lielākās ir Akan (42%), Gur (17%) un Mandes (16%).
Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

1811.gada 16.decembra zemestrīce lika Misisipi upei vairākās vietās tecēt atpakaļgaitā

Pasākumi

Jauno grupu un izpildītāju konkurss "BLIEZ PA PIRMO"Jauno grupu un izpildītāju konkurss "BLIEZ PA PIRMO".DJ Ģirts un DJ Ēriks19:00; ieeja – 3 lvl

23:00; ieeja bez maksas
...