Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Kanāriju salu autonomā teritorija

Galvaspilsēta: Las Palmas de Gran Canaria

Naudas vienība: EUR

Iedzīvotāju skaits: 1 605 000

Platība: 7447 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Kanāriju arhipelāgu, Spānijas Karalistes autonomo apgabalu, veido septiņas lielas un sešas mazas vulkāniskas izcelsmes salas, kas atrodas Atlantijas okeānā. Tas ir vistālākais jaunās Eiropas punkts – no Āfrikas kontinenta rietumu piekrastes to šķir 108 km, bet no Pireneju pussalas – aptuveni 1500 km.

Lielākās salas: Tenerife, Fuerteventura, Grankanārija, Lansarote, Palma, Gomera, Jerro. Divās provincēs iedalītas salas, kas atšķiras ne tikai ar ainavu un klimatu: rietumu province (galvaspilsēta – Santakrusa de Tenerife) un austrumu province (galvaspilsēta – Las Palmas).

Augstākā vieta – Teide virsotne (3718 m) atrodas Tenerifes salā. Kanāriju salu klimats nedaudz atšķiras no Spānijas kontinentālās daļas klimata.

Klimats: Visa gada garumā Kanāriju salās ir silti – vidējā gaisa temperatūra svārstās 18–24 grādu robežās, bet gaisa temperatūra Atlantijas okeānā svārstās 19–20 grādu robežās. Šādu maigu un siltu klimatu nosaka ģeogrāfiskais tuvums Āfrikas kontinentam, siltajai Golfa straumei un vējš, kas pāri Atlantijas okeānam nemitīgi pūš no Sahāras tuksneša.

Dažādais ģeogrāfiskais izvietojums un savdabīgais reljefs ir iemesls tam, ka salās klimats ir atšķirīgs – sākot ar maigu un mitru, līdz siltam un sausam.

Administratīvais iedalījums: Kanāriju salas sastāv no divām provincēm - Las Palmas un Santa Cruz de Tenerife. Katru no lielajām septiņām salām pārvalda sava padome.

Etniskais sastāvs: Salās dzīvo 5% no Spānijas iedzīvotājiem. 80% salu iedzīvotāji ir spāņi, pārējos 20% veido minoritātes.
Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Tidiket pilsētā ahāras tuksnesī gada laikā nenokrīt neviena lietus pile

Pasākumi

Soloģitāristu duelis klubā "Rock’n’Riga"16.jūlijā Rock’n’Riga aicina uz otro soloģitāristu dueli. Šī dueļa
dalībnieki ir: Arians Seviško, kurš stāsies pretim Paulam Ruško, bet otrajā
pārī spēkiem mērosies Jānis...