Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Burundi Republika

Galvaspilsēta: Bužumbura

Naudas vienība: Burundi franks

Platība: 27 830 kv.km

Iedzīvotāju skaits: 8,691,005

Etniskais sastāvs: huti 85%, tuci 14%, pigmeji 1%, eiropieši 3,000, dienvidaziāti 2,000

Ģeogrāfija: Burundi atrodas Centrālāfrikā, ekvatoriālajā klimata zonā; reljefs- plakankalne ar ievērojamu augstieņu amplitūdu (no 772 m līdz pat 2,670.).

Klimats: gadā ir divas lietus sezonas no februāra līdz maijam un no septembra līdz novembrim) un divi sausuma periodi (jūnijs-augusts, decembris-janvāris). Vidējā gaisa temperatūra svārstās no 23 līdz 17 grādiem pēc Celsija un ir pārsvarā mēreni silta, taču ir atkarīga no jūsu atrašanās vietas- kalnainajos apvidos ir vēsāks, līdzenums temperatūra sausuma periodos var pārkāpt 30 grādu atzīmi.

Robežvalstis: Tanzānija, Ruanda, Zaira

Administratīvais iedalījums: 17 provinces: Bubanza, Bujumbura Mairie, Bujumbura Rurale, Bururi, Cankuzo, Cibitoke, Gitega, Karuzi, Kayanza, Kirundo, Makamba, Muramvya, Muyinga, Mwaro, Ngozi, Rutana un Ruyigi.
Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Singapūra ir lielākā valsts bez nevienas zemnieku saimniecības (~650 km2). Arī trīs pasaulē mazākajās valstīs (Vatikānā, Monako un Nauru) nav nevienas zemnieku saimniecības

Pasākumi

Mērija Dž. Blaidža par laimi un sāpēm jaunajā albumā

Amerikāņu dziedātāja un dziesmu autore Mērija Džeina Blaidža (Mary J. Blige) ir gatava iepriecināt visus ritmblūza cienītājus ar savu jaunāko studijas albumu “Growing Pains”....