Alžīrijas vēsture

Berberi apdzīvo Alžīrijas teritoriju jau vismaz 12 000 gadu. 1. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras berberi, neraugoties uz kartāgiešu klātbūtni teritorijā, sāka veidot savas pirmās karaļvalstis. Taču Romas Impērija tās visas pēc laika pārņēma savā kontrolē.

Kad Rietumu Romas impērija sabruka, daļa no berberu teritorijām kļuva neatkarīga, bet daļa nonāca zem Bizantijas impērijas jūga.

Viduslaikos berberi pievērsās islāmam. Šis periods raksturīgs arī ar to, ka tajā sāka veidoties dažādas berberu dinastijas, kas sāka valdīt gan Alžīrijas teritorijā, gan apkārtējos reģionos.

1517. gadā teritoriju iekaroja osmaņi un izveidoja valstī administrāciju, likumdošanu un sekmēja reģiona attīstību, kā arī visai daudz noteica mūsdienu Alžīrijas teritorijas robežas.

1830. gadā Alžīriju iekaroja franči. Kopumā franču okupācija bija ļoti vardarbīga un tās rezultātā valsts iedzīvotāju skaits samazinājās par apmēram trešdaļu. Francija integrēja Alžīriju savā politiskajā sistēmā un tā tas bija līdz pat 1958. gadam, kad Francijā sabruka 4. republika.

1962. gadā Alžīrija pasludināja pilnīgu neatkarību, taču problēmas ar to nebeidzās, jo spriedze valstī pastāvēja.

1992. gadā izcēlās pilsoņu karš, kas beidzās pēc pāris gadiem.

Šodien Alžīrijā viss ir mierīgi, taču atsevišķas nemiernieku grupas joprojām uzdarbojas.
Translate

Šodien

2019. gada 15. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Gineja ir mitrākā galvaspilsēta pasaulē ar 3,7 metriem nokrišņu gadā

Pasākumi

Manic Street Preachers šogad sola jaunu albumu

Lieliskā, pasaules slavu ieguvusī grupa Manic Street Preachers, kas jau pavisam drīz – 18.jūlijā – uzstāsies Positivus AB Festivālā Salacgrīvā, sola, ka jau šogad pie klausītājiem...