Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Taivānas province (ietilpst Ķīnas sastāvā)

Galvaspilsēta: Taipeja

Naudas vienība: Ķīnas juaņa (CNY)

Iedzīvotāju skaits: 23 000

Platība: 35 800 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Taivānas sala atrodas 120 kilometrus no Ķīnas dienvidaustrumu piekrastes. Ziemeļos to apskalo Austrumķīnas jūra, austrumos – Filipīnu jūra, dienvidos - Luzon šaurums, bet dienvidrietumos – Dienvidķīnas jūra.

Ģeogrāfiski salu var iedalīt divos reģionos – 2/3 tās aizņem kalni (kopā 5 lielas grēdas), bet pārējo daļu veido līdzenumi, kuros mājo lielākā daļa populācijas. Taivānas augstākais punkts ir Yu Shan (3952m), turklāt salā ir vēl 5 virsotnes, kas augstākas par 3500m.

Dēļ ģeogrāfiskās atrašanās vietas Taivāna atrodas seismisko aktivitāšu zonā.

Klimats: Taivānai raksturīgs tropiskais jūras klimats. Salas ziemeļos raksturīga izteikta lietus sezona, kas ilgst no janvāra līdz marta beigām. No jūnija līdz septembrim visā salā valda karsta vasara, savukārt laika apstākļu ziņā vispatīkamākais periods ir no oktobra līdz decembrim. Taivānu bieži piemeklē taifūni un zemestrīces.

Administratīvais iedalījums: Taivāna iedalās 18 apgabalos, 5 pašvaldībās un 2 speciālajās pašvaldībās.

Etniskais sastāvs: 98% salas iedzīvotāju ir ķīnieši, no kuriem 86% ir pinyin jeb iedzimtie taivānieši. Pārējos 2% veido dažādas ķīniešu – taivāniešu iedzimtās ciltis.
Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Mūsdienu Ganas valsts nav tā pati, kas senā Gana. Mūslaiku Gana iepriekš bija pazīstama kā Zelta krasts Gvinejas līcī Rietumāfrikā. Senā Gana aizņēma teritoriju, kur tagad atrodas Mali un Mauritānija, starp Senegālas un Nigēras upēm. Vārds „gana” bija tituls, kas nozīmēja „kara vadonis”, un teritorija ieguva savu nosaukumu no afrikāņiem no ziemeļiem, kas bija gatavi tirgoties ar „gana”. Senā Gana pastāvēja līdz aptuveni 1240.gadam

Pasākumi

Jānis Osis Piemiņas izstāde

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) ar turpinājumu Hēges zālē no 2009.gada 15.maija līdz 5.jūlijam būs skatāma gleznotāja Jāņa Oša...