Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Singapūras Republika

Galvaspilsēta: Singapūra

Naudas vienība: Singapūras dolārs (SGD)

Iedzīvotāju skaits: 4 680 000

Platība: 740 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Singapūras Republika ir izvietota 137 km uz ziemeļiem no ekvatora, un sastāv no galvenās salas, kura ir 616 kvadrātkilometrus liela un no 58 mazām saliņām. Izvietota Malajas pussalas dienvidu puses ragā.

Valstī nemitīgi notiek atkarotās jūras daļas, teritorijas paplašināšanas darbi. Lielākā daļa salas atrodas 15 m augstumā virs jūras līmeņa, pats augstākais punkts – Bukit-Timah kalns (162m).

Klimats: Vidējā gada temperatūra Singapūrā +26,6, taču bieži vien dienas karstumā temperatūra paceļas līdz +31 grādam pēc Celsija, naktī nolaižoties līdz +23. Gaisa mitrums svārstās no 64 līdz 96%.

Ziemeļaustrumu musons pūš no decembra līdz martam, dienvidaustrumu no jūnija līdz septembrim, tad tur ir vieglāk elpot. Starp musoniem, aprīlī, maijā un oktobrī, novembrī, iespējamas iespaidīgas lietusgāzes.

Nokrišņi gadā – 2370mm. No novembra līdz janvārim ir mazliet vēsāks, tad garās tropiskās dienas īpaši priecē tūristus no Eiropas, Ziemeļamerikas un Japānas. Šajā laikā mēdz būt stipras lietusgāzes, lai gan tās ātri pāriet.

Jūnijā un jūlijā bieži mēdz būt ļoti karsts, tāpēc šajā laikā vispatīkamāk ir atpūsties pie baseina vai staigāt pa tirdzniecības centriem, kuri ir aprīkoti ar gaisa kondicionētājiem, nekā doties ekskursijās.

Administratīvais iedalījums: Singapūrai nav speciāla administratīvā iedalījuma, jo tās teritorija ir maza un to pieņemts uzskatīt par pilsētvalsti, turklāt vienu no mazākajām valstīm Āzijā.

Etniskais sastāvs: 4,6 miljonus iedzīvotāju sastāda 78% ķīniešu, 14% malajiešu, 7% indiešu un 1% citu nacionalitāšu pārstāvji. 1819.g. pēc sera Stamford Ruffles un britu tirdzniecības centra ierašanās, Singapūra kļuva par magnētu imigrantiem un iebraucošiem tirgoņiem no Ķīnas, Indonēzijas, Indijas, Pakistānas, Ceilonas un Tuvo Austrumu dienvidu provincēm.

Lai gan gadsimtu garumā tika slēgtas internacionālas laulības, vienalga katra etniskā grupa ir labi saglabājusi savas īpatnības. Singapūrā ir četras oficiālas valodas: malajiešu, mandarīnu, tamilu un angļu. Galvenās reliģijas: islāms, budisms, kristietība, hinduisms, sikhisms, jūdaisms, zoroastrisms.
Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Viesuļvētra ir spēcīga, rotējoša vētra, kas veidojas virs siltajiem okeāniem netālu no ekvatora. Viesuļvētras tiek sauktas par tropisko ciklonu. Viesuļvētrai raksturīgi spēcīgi, rotējoši vēji (vismaz 119 km/h), milzīgi lietus daudzumi, zemas gaisa masas, pērkons un zibens. Viesuļvētras vēji rotē pretēji pulksteņa rādītāja virzienam ap centrālo punktu

Pasākumi

Daiņa Lesiņa keramikas izstāde Kāpnes

Raksturojot Daiņa Lesiņa radošo veikumu keramikas jomā, jāuzsver, ka viņa darināto priekšmetu primārā funkcija nav lietojamība, bet gan to spēja raisīt skatītājos emocijas, vēlmes,...