Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Pakistānas Islāma Republika

Galvaspilsēta: Islamabāda

Naudas vienība: Pakistānas rūpija (PKR)

Iedzīvotāju skaits: 169 000 000

Platība: 804 000 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Pakistāna ir liela valsts Āzijas dienvidos, kas savieno Centrālo Āziju ar Vidējiem Austrumiem. Tās ainavas un reģioni ir dažādi – Pakistānā ir gan smilšainas pludmales un lagūnas, gan augstie Himalaji un biezi mežu masīvi.

Valsts ziemeļi ir ļoti kalnains reģions, kurā ir 108 virsotnes, kuru augstums ir vismaz 7000m, savukārt 5 no tiem - augstāki par 8000m! Dēļ kalniem un to ainavām Pakistānas ziemeļi piesaista daudz tūristu.

Tālāk uz dienvidiem atrodas Indas upes zemiene. Milzīgajā upē ietek visas nozīmīgākās Pakistānas upes (Kabul, Jhelum, Chenab u.c.). Šajā reģionā ir izbūvēti divi milzīgi dambji, kas nodrošina irigācijas sistēmu visā valstī.

Klimats: Pakistāna atrodas mērenā klimata zonā. Tai raksturīgi četri izteikti gadalaiki – vēsa, sausa ziema, karsts, mitrs pavasaris, vasaras lietus sezona un musonu beigu periods jeb rudens. Protams, atšķirīgos reģionos šie gadalaiki ir ar savām īpatnībām.

Dažādie ģeogrāfiskie apvidi un klimata atšķirības ļāvušas Pakistānā attīstīties dažādai florai un faunai. Starp retākajām dzīvnieku sugām jāmin sniega leopards un Indas upes delfīns. Piekrastes mitrajos reģionos dominē mangrovju birzis.

Robežvalstis: Pakistāna robežojas ar Irānu un Afganistānu rietumos, Indiju – austrumos un ar Ķīnu – ziemeļaustrumos. Dienvidos valsti apskalo Arābijas jūra.

Administratīvais iedalījums: Pakistāna iedalās 4 provincēs, galvaspilsētas zonā un federāli pārvaldītā cilšu apgabalā. Tāpat Pakistāna pretendē uz Kašmiru, kas ir strīdus ābols valsts attiecībās ar Indiju. Pakistānas provinces – Balochistan, Ziemeļrietumu pierobežas province, Punjab un Sindh.

Etniskais sastāvs: Galvenās etniskās grupas ir punjabi (45%), sindhis (17,5%), puštuni (12.5%), seraikis (8.5%) un citas. Pakistāna ir otra lielākā musulmaņu valsts pasaulē.
Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ķīnā ir vairāk cilvēku, kas runā angliski, kā ASV

Pasākumi

No tumšās šokolādes radīts pirmais saldais Cēsu suvenīrs!

Cēsu Apmeklētāju centrā - Tūrisma informācijas centrā, Pils laukumā 9, var iegādāties pēc īpaša pasūtījuma pagatavotas tumšās šokolādes plāksnītes, kuru brūnajā virsmā no...