Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Timor-Leste Demokrātiskā Republika

Galvaspilsēta: Dili

Naudas vienība: ASV dolārs (USD)

Iedzīvotāju skaits: 1 115 000

Platība: 15 400 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Austrumtimora atrodas Dienvidaustrumu Āzijā. Austrumtimora atrodas uz Timoras salas Malajas arhipelāga, aizņemot salas austrumu daļu, pāris piekrastes salu grupas un nelielu eksklāvu salas ziemeļrietumos.

Pārējā salas daļa jeb Rietumtimora pieder Indonēzijai. Augstākais valsts punkts ir Ramelau kalns (2963m). Kopumā valsts reģions ir raksturojams kā kalnains.

Klimats: Austrumtimorā valda tropiskais klimats, līdz ar to laiks šeit ir karsts un mitrs un reģionam raksturīgi divi gadalaiki – sausais un mitrais.

Galvaspilsēta (vienlaikus lielākā pilsēta un galvenā osta) ir Dili, savukārt otra lielākā valsts pilsēta ir Baucau.

Tālākais valsts austrumu rajons aizņem Paitchau kalnu grēdu un Iralaro reģionu, kur atrodas pēdējais mitrais tropu mežs visā reģionā, kurā mājo daudzas ļoti retas dzīvnieku un augu sugas. Šobrīd notiek aktīvas pārrunas, lai reģionam piešķirtu aizsargājamās teritorijas statusu.

Robežvalstis: Rietumos Austrumtimora robežojas ar Indonēziju, savukārt no pārējām pusēm valsti ieskauj jūra.

Administratīvais iedalījums: Austrumtimora iedalās 13 administratīvajos rajonos – Lautem, Baucau, Viqueque, Manatuto, Dili, Aileu, Manufahi, Liquica, Ermera, Ainaro, Bobonaro, Cova –Lima un Oecussi-Ambeno.
Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vidējais amerikānis gada laikā patērē pietiekoši daudz kofeīna, kas spētu nogalināt zirgu

Pasākumi

Ellas remiksu konkursa uzvarētājs- DJ UGA!

Šī gada aprīlī kompānija “Mikrofona ieraksti” un dziedātāja Ella izsludināja starptautisku dziesmas “Shine Like Superstar” remiksu konkursu....