Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Latvijas Republika

Galvaspilsēta: Rīga

Naudas vienības: Latvijas lats (LVL)

Iedzīvotāju skaits: 2 276 282

Platība: 64 589 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Latvija atrodas Ziemeļeiropā, Baltijas jūras austrumu krastā. Valsts platība ir 64 589 km², tai ir sauzemes robežas ar Igauniju, Krieviju, Baltkrieviju un Lietuvu. Latvijas reljefs veidojies ledus laikmetā, augstākais reljefa punkts ir 311 metrus augstais Gaiziņkalns.

Latvijas piekrastē jūra ir samērā sekla, lielākais dziļums ir 35 metri uz rietumiem no Kolkas, savukārt Rīgas jūras līča lielākais dziļums ir 26 metri. Latvijā ir vairāk kā 12 000 upju, nozīmīgākās no tām ir Daugava, Lielupe, Gauja un Venta.

Savukārt ezeru ir vairāk kā 2000, Latvijas lielākie ezeri ir Lubāns, Rāznas ezers, Engures ezers un BurtnieksLatvija ir tipiska līdzenumu valsts. Atrodas lielā Austrumeiropas līdzenuma rietumos, pie Baltijas jūras.

Augstākais punkts ir Gaiziņkalns (311,6 m v.j.l.) Galvenās augstienes: Vidzemes augstiene, Alūksnes augstiene, Latgales augstiene, Augšzemes augstiene, Rietumkursas augstiene, Austrumkursas augstiene, Ziemeļkursas augstiene. Zemienes: Piejūras zemiene, Kursas zemiene, Viduslatvijas zemiene, Tālavas zemiene, Veļikajas zemiene un Austrumlatvijas zemiene.

Klimats: Klimatu ietekmē Atlantijas okeāna un Eirāzijas mijiedarbība, tāpēc laika apstākļi visai nepastāvīgi un grūti prognozējami. Karstākie mēneši ir jūlijs, augusts (vid. temp. 16 līdz 18°C ), vēsākais – janvāris (vid. temp. -2 līdz -6°C).

Sniega sega no decembra līdz janvārim. Veģetācijas periods 175–195 dienas. Izšķir četrus gadalaikus: ziemu, pavasari, vasaru un rudeni. Nokrišņi – piekrastē vidēji 800 mm.

Robežvalstis: Latvija robežojas ar Igauniju ziemeļos, Krieviju austrumos, Baltkrieviju dienvidaustrumos un Lietuvu dienvidos.

Administratīvais iedalījums: Šobrīd Latvijā tiek veikta administratīvi teritoriālā reforma. Šodien Latvijā ir 26 rajoni.

Etniskais sastāvs: 60% Latvijas iedzīvotāju ir latvieši, 28.5% - krievi, 2.5% - ukraiņi, 2.4% - poļi, 1.4% - lietuvieši, 3.8% - baltkrievi u.t.t.
Translate

Šodien

2019. gada 16. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Senajā Grieķijā sviežot ābolu meitenei bija tradicionāla bildināšana. Ja meitene noķēra ābolu, tas nozīmēja „jā”

Pasākumi

„Butter In Fly” jauna dziesma – „(Ne)lido(Tu)”

Grupa „Butter In Fly” nāk klajā ar savu svaigāko ierakstu, kura nosaukums var likties netipisks vai tieši interesants, bet pēc mūsu domām katra dziesma ir savā veidā unikāla, un līdz...