Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Slovēnijas Republika

Galvaspilsēta: Ļubļana

Naudas vienība: Eiro (EUR)

Iedzīvotāju skaits: 2 023 358

Platība: 20 273 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Slovēnija atrodas Centrālajā Eiropā pie Alpiem un Vidusjūras. Valsts ziemeļos dominē Alpi, kā arī Pohorje masīvs.

Slovēnijas dienvidrietumos atrodas Karst plakankalne – kaļķakmens reljefa reģions ar pazemes upēm, aizām un alām. Savukārt Panonijas līdzenumā valsts austrumos un ziemeļaustrumos pie Horvātijas un Ungārijas robežām dominē līdzens reljefs.

Taču kopumā Slovēnijas reljefs ir raksturojams kā kalnains, jo 90% valsts teritorijas atrodas augstāk par 200m virs jūras līmeņa.

Augstākais Slovēnijas punkts ir Triglav kalns (2864m). Slovēnijai pieder arī viena sala, kas atrodas Bled ezerā un ir nosaukta ūdenstilpnes vārdā.

Klimats: Valstij raksturīgs Vidusjūras klimats piekrastes reģionos, savukārt līdzenumos un ielejās dominē kontinentālais klimats ar karstām vasarām un vēsām ziemām.

Kas attiecas uz derīgajiem izrakteņiem, tad Slovēnijā iegūst ogles, svinu, urānu, sudrabu un merkūriju. 12% teritorijas ir aramzeme, 24% - ganības, bet meži un mitrās zemes aizņem 54%.

Robežvalstis: Slovēnija robežojas ar Itāliju rietumos, ar Horvātiju dienvidos un austrumos, Ungāriju – ziemeļaustrumos un Austriju ziemeļos. Dienvidrietumos valsti apskalo Adrijas jūra.

Administratīvais iedalījums: Slovēnija iedalās 12 statistiskajos reģionos, kas sagrupēti divos makroreģionos. Slovēnijas reģioni: Pomurje, Podravje, Centrālā Slovēnija, Gorenjska, Koroška, Savinja, Zasavje, Spodnje Posavje, Dienvidaustrumu Slovēnija, Notranjska – Kras, Goriška un Littoral - Kras.

Etniskais sastāvs: Slovēnijas populāciju veido slovēņi (83.06%), serbi (2%), horvāti (1.80%), bosnieši (1.10%), ungāri, albāņi u.c. tautības. Slovēņi ir galvenā etniskā grupa. Valdošā reliģija – katolicisms.
Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami ir ļoti garš viļņa garums (attālums starp divu viļņu virsotnēm) – līdz pat vairākiem simtiem kilometru. Laika periods starp diviem cunami viļņiem arī ir ļoti ilgs – aptuveni stunda

Pasākumi

Mākslinieces Baibas Rēderes personālizstāde “Aiz redzamā”

5.augustā galerijā ‘BonhanS.S’ tiks atklāta mākslinieces Baibas Rēderes darbu izstāde „Aiz redzamā”. Izstāde ir „intuitīvs, jūtīgs mākslinieces ceļš pretī savai dvēselei,...