Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Maķedonijas Republika

Galvaspilsēta: Skopje

Naudas vienība: Maķedonijas dinārs (MKD)

Iedzīvotāju skaits: 2 040 000

Platība: 25 713 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Maķedonija jeb bijusī Dienvidslāvijas republika Maķedonija atrodas Eiropas dienvidos, Balkānu pussalas vidū. Valsti šķērso Balkānu kalni un to atzari – Rodopi un Pindi .

Valsts augstākais punkts ir Korabs (2764 m.vjl.), kurš atrodas starp Kosovu, Albāniju un Maķedoniju, tā iezīmējot šo trīs robežu krustpunktu.

Valstij cauri plūst tās lielākā upe Vardar, kas caur Grieķiju ietek Egejas jūrā, tomēr nav izmantojama nopietnai kuģošanai. Valsts dienvidrietumos atrodas 2 lielākās ūdenskrātuves – Ohrid un Prespas ezeri. Maķedonijas zemi proporcionāli uz pusēm sadala kalnu meži un aramzeme ielejās.

Maķedoniju apdraud seismiskās aktivitātes – dienvidos no Maķedonijas atrodas Eirāzijas – Āfrikas plātņu sadursmes zona un Balkāni, tāpat, kā Alpi, ir jauni kalni un vēl joprojām veidojas.

Klimats: Maķedonijā nokrišanu daudzums ir līdzīgs Latvijai, tomēr tā atrodas vairāk uz dienvidiem, kādēļ vidējā gada temperatūra ir vismaz par 5 grādiem augstāka. Maķedonija atrodas uz mērenās un subtropu joslas robežas. Lielākās Maķedonijas pilsētas ir Skopje, Tetovo un Prilep.

Robežvalstis: Ziemeļos Maķedonija robežojas ar Serbiju un Kosovu, rietumos ar Albāniju, dienvidos ar Grieķiju un austrumos ar Bulgāriju.

Administratīvais iedalījums: Maķedonija juridiski un statistiski iedalās 8 reģionos – Skopjes, Pelagonia, Polog, Austrumu, Dienvidaustrumu, Ziemeļaustrumu, Dienvidrietumu un Vardar reģionā. Sīkāk valsts iedalās 85 pašvaldībās.

Etniskais sastāvs: Lielākā iedzīvotāju grupa ir etniskie maķedonieši, kas veido 64.18% no kopējās populācijas. 25% iedzīvotāju ir albāņi, bet mazākās minoritātes ir turki, čigāni, serbi, bosnieši u.c.
Translate

Šodien

2019. gada 15. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pie Somijas krastiem ir aptuveni 81000 salu, 20000 no tām veido Somijas arhipelāgu

Pasākumi

Krāsojam Lieldienu olas!

Raksturīgākā Lieldienu tradīcija latviešiem un arī citām tautām ir olu krāsošana. Pagāniskajā tradīcijā ola ir saules atgriešanās un auglības simbols, bet kristiešiem ola simbolizē...