Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Luksemburgas Lielhercogiste

Galvaspilsēta: Luksemburga

Naudas vienība: Eiro (EUR)

Iedzīvotāju skaits:
480 300

Platība:
2568 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Luksemburga ir viena no mazākajām neatkarīgajām valstīm pasaulē. Valsts teritorija ir 82km gara un 57km plata. Valsts ziemeļu daļa ietilpst Ardennes (plašs mežu un pakalnu reģions Beļģijā, Luksemburgā un arī Francijā) reģionā, tāpēc tajā dominē meži un nelieli kalni. Šo ziemeļu apgabalu dēvē par Oesling.

Pārējā Luksemburgas teritorija tiek dēvēta par Gutland un to raksturo lielāka ģeogrāfiskā dažādība - gan meži, gan līdzenumi. Luksemburgas dienvidi un dienvidrietumi ir valsts industriālais centrs un tajā atrodas lielākie rūpnieciskie kompleksi un pilsētas.

Robežu starp Vāciju un Luksemburgu veido trīs upes: Moselle, Sauer un Our.

Klimats: Luksemburga ietilpst Rietumeiropas kontinentālā klimata reģionā, tāpēc ziemas šeit ir maigas, vasaras - patīkami vēsas un nokrišņu daudzums - visai augsts. Jāpiezīmē, ka Luksemburgā ir labi attīstīta rūpniecība (sevišķi metalurģija), kā arī banku sektors un lauksaimniecība ar vīna ražošanu.

Robežvalstis: Luksemburga robežojas ar Franciju dienvidos, ar Beļģiju rietumos un ar Vāciju austrumos.
Administratīvais iedalījums. Luksemburga iedalās 3 novados, kas tālāk iedalās 12 kantonos un 116 komūnās. Luksemburgas novadi ir Diekirch, Grevenmacher un Luxembourg.

Etniskais sastāvs: Luksemburgas iedzīvotājus sauc par luksemburgiešiem. 12. gadsimtā vietējo iedzīvotāju bāzi papildināja iebraucēji no Beļģijas, Francijas, Vācijas, Itālijas. Šodien imigranti veido 37% no kopējās populācijas, pārējie ir luksemburgieši.
Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sahāras tuksnesis katru gadu izplešas par kilometru dienvidu virzienā

Pasākumi

Lailas Pakalniņas īsfilma konkursa skatē prestižajā Kannu kinofestivālā!

Nacionālais Kino centrs ar lielu prieku informē, ka latviešu kinorežisores Lailas Pakalniņas īsfilma ir viena no tām izredzētajām deviņām visas pasaules īsfilmām, kas izvēlētas...