Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Lietuvas Republika

Galvaspilsēta: Viļņa

Naudas vienība: Lietuvas lits (LTL)

Iedzīvotāju skaits: 3 370 000

Platība: 65 200 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Lietuva ir lielākā un apdzīvotākā no Baltijas valstīm. Lietuvas reljefs galvenokārt ir līdzens, augstienes izvietotas rietumos un austrumos, tomēr to augstums nepārsniedz 300 m virs jūras līmeņa.

Ezeru un purvu platība aizņem aptuveni 30% teritorijas. Augstākā Lietuvas virsotne ir Jozapines kalns (292m). Garākās valsts upes ir Nemuna un Nere.

Lietuva atrodas ģeogrāfiskajā Eiropas centrā. To 1990. gadā noteica Francijas ģeogrāfijas institūtā Parīzē. Tas ir – 54°54' ziemeļu platums un 25°19' austrumu garums. Eiropas centrs atrodas 26 km uz ziemeļiem no Viļņas, pie Viļņas–Molētu šosejas.

Klimats: Lietuvā valda mērenais klimats, pakāpeniski pārejot no jūras uz kontinentālo. Ziemas ir nepastāvīgas, ar biežiem atkušņiem. Vidējā gaisa temperatūra svārstās no -3°C piejūras reģionos līdz -6°C austrumu apvidos.

Dažkārt novērojamas spēcīgas vētras ar stipru vēju, bieži plosās sniegputenis, mēdz būt kailsals, kā arī slapjdraņķis. Interesants fakts: 15% valsts platības ir aizsargājamās teritorijas.

Robežvalstis: Lietuva robežojas ar Latviju ziemeļos, ar Baltkrieviju dienvidaustrumos, ar Poliju un Krievijas eksklāvu Kaļiņingradu dienvidrietumos.

Administratīvais iedalījums: Lietuva ir iedalīta 10 apriņķos, kuri ir iedalīti 60 pašvaldībās (pilsētās un apgabalos). Šāds administratīvi teritoriālais iedalījums tika radīts 2001. gadā. Lietuvas apriņķi – Alītas, Kauņas, Klaipēdas, Marijampoles, Panevēžas, Šauļu, Tauraģes, Telšu, Utenas un Viļņas apriņķi.

Etniskais sastāvs: 83.45% Lietuvas iedzīvotāju ir lietuvieši, savukārt lielākās minoritātes ir krievi (6%), poļi (6%) un baltkrievi (1.5%). 68.5% iedzīvotāju dzīvo pilsētās. Galvenā valsts reliģija – katolicisms.
Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Par spīti iedzīvotāju skaitam, kas pārsniedz miljardu, Ķīnā ir tikai aptuveni 200 dažādu uzvārdu ģimenēm

Pasākumi

Grupas Opeth vienīgais šovs Baltijā notiks Igaunijā!

Opeth, kas ir viena no izcilākajām smagā roka grupām pēdējā desmitgadē, 23. februārī pirmo reizi uzstāsies Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, klubā Rock Café. Šis būs arī vienīgais...